reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dodatečné přiznání u špatné DPH?  (Přečteno 4889 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Iva

• Host
Dodatečné přiznání u špatné DPH?
« kdy: 30. 04. 2010, 16:10:43 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně špatně uvedeného DPH. Hotově jsme zaplatili fakturu a já jsem omylem do programu napsala částku, místo 400,08 jsem uvedla 400,80. A ani při kontrole jsem si špatně uvedené částky nevšimla. Musím vystavit dodatečné přiznání? Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: DPH
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2010, 18:07:48 »
A to máte částku v milionech nebo v tisících? Pokud je to v korunách, tak bych si hlavně dal pozor aby mi seděla pokladna na účetnictví ... a tu jednu korunu DPH bych neřešil ...

jezevec

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 04. 2010, 22:45:34 »
pokud jste v době nejvyšší mince padesátník přijala hotově 400,80 - máte zhruba stejný problém jako 400,08.
dopsal bych na doklad mantru "haléřové vyrovnání = 401"

Redakční tip

• Stálý člen

Iva

• Host
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2010, 12:33:09 »
základ mám 1999,92 Kč daň 400,80 Kč (správně mělo být 400,08 Kč) a celkem 2400,- a proto mi program sám zaúčtoval 0,72 haléřů na účet 648. Pokladna tedy sedí. Jen jsem si nebyla jistá, zdali musím kvůli korunovém rozdílu na výsledném daňovém přiznání podat dodačné. Daňovou povinnost za daný měsíc, jsme měli 2456,- a když bych napsala správně 400,08,- tak by daňová povinnost byla 2457,- Budu ráda pokud nebudu muset kvůli koruně podávat dodatečné přiznání.

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 02. 05. 2010, 12:48:17 »
Tak si to propočítejte .... penále z jedné koruny bude cca jedna koruna ... pokuta taky cca 1 koruna ... daňové přiznání má dvě stránky ... což jsou cca taky ty tři koruny ... takže na tom firma prodělá váš čas ... a když na to finančák přijde tak to zaplatíte ze svého a holt si tu jednu žvejkačku nekoupíte ...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Iva

• Host
« Odpověď #5 kdy: 02. 05. 2010, 12:54:40 »
Děkuji za odpověď, jste perfektní  :)

Platby GoPay

reklama