reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmu fyz. osob za náhradu za ŽMI  (Přečteno 2070 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Věra Šedivcová

  • Host
Daň z příjmu fyz. osob za náhradu za ŽMI
« kdy: 09. 01. 2012, 10:50:39 »
 Dobrý den,
prosím o sdělení, zda výplata restituční náhrady za živý a mrtvý inventář od zemědělského podniku podléhá dani z příjmu. Restituční nárok jsem uplatnila jako vnučka původního vlastníka a teprve až v roce 2011 jsem získala od zemědělského podniku splátkový kalendář na úhradu ŽMI, kterou podnik ovšem dle vlastního rozhodnutí nevyplatí v plné přiznané výši ale cca ve výši 30% nároku a ve 4 ročních splátkách !! Protože se v daních neorientuji, prosím o zodpovězení dotazu. Děkuji Věra Šedivcová


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 914
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z příjmu fyz. osob za náhradu za ŽMI
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2012, 14:32:21 »
Dobrý den paní Šedivcová,

náhrady přijaté v souvislosti s nápravou majetkových křivd podle níže uvedených zákonů jsou osvobozeny od daně z příjmů.
Vycházíme přitom z § 4 odst. 1 písm. g) zákona o daních z příjmů.

Ten odkazuje na zákony:
- 403/1990 Sb., o zmírnění následků některých majetkových křivd,
- 119/1990 Sb., o soudní rehabilitaci,
- 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích,
- 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku,
- 42/1992 Sb., o úpravě  majetkových vztahů a vypořádání majetkových nároků v družstvech.

Je-li tedy ve Vašem restitučním rozhodnutí odkazováno na některý z uvedených zákonů, máte jistotu, že příjem je od daně z příjmů osvobozen. Osvobozené příjmy se v případě této daně ani neuvádí do daňového přiznání.

S přátelským pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama