reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příplatek za vedení  (Přečteno 1590 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Nela Jirušová

  • Host
Příplatek za vedení
« kdy: 06. 01. 2012, 12:58:28 »
Dobrý den paní Kučerová,
prosím Vás o radu jak postupovat s přiznáním příplatku za vedení. Uvedu na konkrétním příkladu:
Pracovník je pedagogickým pracovníkem, který doposud vykonával speciálního pedagoga. Nyní ho chceme jmenovat na 0,2 úvazku jako vedoucího jedné služby, kterou poskytujeme. Zbytek úvazku (0,8) bude vykonávat dále speciálního pedagoga.
V zákoníku práce je uvedeno v § 80 jen to, že mu přísluší plat, který odpovídá sjednané kratší době. O příplatcích se nehovoří, ale z logiky věci mi přijde, že budeme postupovat správně.
Příplatek za vedení ve výši 5% z nejvyššího pl. tarifu v jeho třídě a vynásobím 0,2 úvazku - toto bude minimum, co bychom mohli přiznat? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Příplatek za vedení
« Odpověď #1 kdy: 06. 01. 2012, 14:26:44 »
Dobrý den,


ano, postupovala bych také tak. Bylo by nehospodárné poskytovat na úvazek 0,2 příplatek za vedení z celého tarifu. 


Dagmar Kučerová  ;)







Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama