reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Informační povinnost  (Přečteno 1153 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
Informační povinnost
« kdy: 04. 01. 2012, 13:19:34 »
Dobrý den.
Měl bych jeden malý dotaz.
Jsem studentem VŠ a před začátkem semestru jsem si řekl, že bych mohl začít podnikat.
Podstoupil jsem tedy různá školení, založil živnostenský list a už jsem v podstatě mohl začít podnikat.
Ale bohužel než jsem stihl začít vydělávat nějaké peníze, tak mi začala škola a proto byla má veškerá pozornost odvrácena od podnikání ke škole.
Před nějakým měsícem jsem se ale doslechl, že byla zavedena určitá informační povinnost na poskytování spotřebitelských úvěrů(kterou mám v živnosťáku zavedenou) a že při nesplnění této informační povinnosti do 1.10.2011 mi hrozí pokuta až 1 milion korun.
Hned poté co jsem se to doslechl, tak jsem si urychleně našel informace, vyplnil formulář a poslal ho na adresu Finančního arbitra.
Zajímalo by mě, jestli mi pořád hrozí pokuta za to, že jsem tuto informační povinnost splnil pozdě.
Rozum mi říká, že přeci není možné, aby studentovi bez vlastního příjmu dali pokutu 1 milion korun, ale v tomto státě se může stát doopravdy cokoliv, takže bych se rád dozvěděl na čem jsem a jestli se mám stresovat.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jana Bohutínská

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Informační povinnost
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2012, 14:39:38 »
Dobrý den, myslím, že je především důležité, že už jste informační povinnost splnil. Postup úřadu nelze úplně předjímat, na druhou stranu již máte vše v pořádku, takže bych věc dále neřešila.

Platby GoPay

reklama