reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Začátek podnikání  (Přečteno 1481 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan Mlateček

 • Host
Začátek podnikání
« kdy: 03. 01. 2012, 22:13:57 »
Omlouvám se,
ale nevěděl jsem jak navázat na již vzniklé vlákno o stejném názvu s mou osobností, chci se jen zeptat, jak jsem mluvil o tom, že se nevyplatí paušální výdaje pro obchodování, chci se jen pozeptat, kdybych tedy nebyl schopen získat dokumenty o výdajích, byl bych nucen použít tedy paušální výdaje, ale protoze zatím chci toto podnikání zkusit jako přivýdělek při studiu, nemělo by mi to vadit, jestliže je pravdou jak jsem se dočetl v zákonech od ledna letošního roku má na osoba možnost odečíst z "daně" 24840 kč plus 4020 kč za studenta, je to opravdu přímo z daně nebo je to ze "základu daně", jestli to tedy chápu dobře, předpokládejme, že můj příjem bude 100 000 kč, výdaje paušálně 60000, tudíž zisk 40000 a daň tedy 6000 a při odečtu odečitatelných položek by daň byla nulová, je má úvaha správná?
děkuji mnohokrát za odpověď
Mlateček

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Dagmar Kučerová

 • redaktorka a odborný poradce
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 554
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Začátek podnikání
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2012, 06:57:11 »
Dobrý den,


ano, ohledně daní je Vaše úvaha správná. Podáte daňové přiznání a po slevách na vypočtené dani, bude výsledná daň nulová. Jako student jste OSVČ vedlejší, bez povinnosti záloh na sociálko a zdravotko (alespoň v prvním roce podnikání). Přehledy samozřejmě podáte. U čtyřicetitisícového zisku nepřekročíte stanovenou rozhodnou částku pro vedlejší činnost u ČSSZ (60329 Kč), tedy také nemusíte platit důchodové pojistné. V případě zdravotního pojištění zaplatíte při uváděném zisku cca 2700 Kč.


K orientačnímu výpočtu pomůže daňová kalkulačka.


PS: Reagovat na stejné vlákno zadáním dalšího dotazu je výhoda pro registrované uživatele.


Dagmar Kučerová  ;) 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz 

Platby GoPay

reklama