reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nakup v CR, prodej v ramci EU, DPH  (Přečteno 2616 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan Kos

  • Host
Nakup v CR, prodej v ramci EU, DPH
« kdy: 31. 12. 2011, 09:48:18 »
Dobry den,chtel jsem se zeptat jak je to s DPH v pripade,ze zakladam s.r.o. v CR, chystame se nakupovat zbozi u nas a nasledne prodavat v ramci EU! Mohu nakupovat v CR bez DPH s tim, ze dan zaplati konecny zakaznik v zahranici? Musi mi muj dodavatel v CR umoznit nakup zbozi bez DPH? Dekuji za odpoved..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Nakup v CR, prodej v ramci EU, DPH
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2012, 12:44:21 »
Dobrý den,

pokud je to jak popisujete, to znamená, že zde máme dvě plnění - (1) český plátce dodává zboží Vám - tj. českému plátci a následně (2) dodáváte zboží plátci registrovanému v EU, potom platí:

(1) je standardní tuzemské zdanitelné plnění, dodavatel Vám fakturuje cenu včetně daně a Vy máte nárok na odpočet daně na vstupu,
(2) dodání zboží plátci registrovanému v jiném státě EU fakturujete bez daně a daň odvede odběratel podle předpisů platných v dané zemi.

Pokud byste zboží dodával do EU občanům - nepodnikatelům, musíte jim fakturovat včetně české DPH. Pokud byste však v tomto případě překročil limit daný státem, do kterého zboží zasíláte, musel byste se tam zaregistrovat k DPH a tam byste i DPH na výstupu odváděl. Viz § 18 zákona o DPH.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama