reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odstupné, prokázání zrušení místa  (Přečteno 3703 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Suz

• Host
Odstupné, prokázání zrušení místa
« kdy: 30. 12. 2011, 23:13:36 »
Dobrý den, jsem zaměstnaná v jedné oraganizační složce pod MPSV, mám pracovní poměr na dobu neurčitou a do 9.1.20012 jsem na rodičovské dovolené. Můj zaměstnavatel mi telefonicky sdělil, že mé místo je k 31.12.2011 zrušeno, že 10.1.2012 s nástupem do prac. poměru po rodičovské dovolené dostanu výp. z org. důvodů s nárokem na odstupné. Jiné místo mi nabídnuto nebylo, od 1.1.2012 zaměstnavatel už tuto povinnost ani nemá. Našla jsem si novou práci, a ted pozor pod druhou ogranizační složkou stejného ministerstva, s nástupem od 1.2.2012.Navrhla jsem zatím ústně zaměstanavateli první org. složky, že chci skončit na dohodu z org. změn k 10.1.2012, samozřejmě s odstupným. Tento zaměstnavatel se dozvěděl, že jsem u výběrového řízení druhého zaměstanavatele byla přijata a odstupné mi nechce dát. Vzhledem k tomu, že vím, že mé místo bylo zrušeno k 31.12.2011, mám za to, že mohu 1.2.2012 v klidu nastoupit do nového prac. poměru, protože první zaměstanavatel má překážku na své straně...Já samozřejmě nemám v ruce žádné rozhodnutí prvního zaměstnavatele, že to mé místo bylo zrušeno, prosím vás jak postupovat? Nechci se vzdát odstupného, druhé místo jsem si našla sama, jedná se o jinou organizační složku státu, sic pod stejným Ministerstvem ale i tak...Mohu požadovat u převzetí výpovědi z org. změn, zaznamenání, že mé místo bylo zrušeno k 31.12.2011?Je zaměstnavatel povinen mi to tam dát? Nebo mi vydat kopii rozhodnutí o mém zrušeném místě?
Díky za vaše rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Odstupné, prokázání zrušení místa
« Odpověď #1 kdy: 06. 01. 2012, 08:21:24 »
Dobrý den,