reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání u vedlejší činnosti  (Přečteno 5993 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Eva Mandincová

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Daňové přiznání u vedlejší činnosti
« kdy: 29. 12. 2011, 07:52:20 »
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jsem zaměstnaná a jako vedlejší činnost prodávám oblečení co mě zůstalo z podnikání na skladě.
Každý měsíc si přivydělám tak 1500 Kč.
Dočetla jsem se, že budu muset k daňovému přiznání ještě přiložit přehled ( Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků- o ten mám zažádat u zaměstnavatele, který mě ho vyplní?) myslela jsem, že po mě budou chtít (Roční vyúčtování záloh na daň z příjmů)
Jsem plátce DPH
Potřebuji poradit co my má zaměstnavatel vystavit.
Děkuju Černá

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňové přiznání u vedlejší činnosti
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2012, 10:52:09 »
Dobrý den,

přiznání si podáte sama, uvedete do něj veškeré své příjmy (a výdaje), tedy i příjmy ze závislé činnosti, a to podle údajů, které zaměstnavatel uvede na Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2011. Potvrzení je Vám povinen vydat. Na "Potvrzení" budou také sražené zálohy, ty si ve Vašem daňovém přiznání odečtete od daně (sníží Vám tedy daň nebo vznikne přeplatek, o jehož vrácení můžete požádat na poslední straně daňového přiznání).

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama