reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: e-shop  (Přečteno 1702 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kristýna Novotná

 • Host
e-shop
« kdy: 28. 12. 2011, 17:18:48 »
Dobrý den,
jsem studentka a chtěla bych si založit vlastní eshop (s cizojazyčnou literaturou dováženou ze zahraničí) jako přivýdělek.
Musím platit DPH, potřebuju živnostenský list? Event. jaké další formality potřebuji?
Děkuji,
Kristýna Novotná

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Jan Molín

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 920
  • Zobrazit profil
  • MIVO s.r.o.
Re: e-shop
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2012, 17:31:38 »
Dobrý den,

pokud chcete tuto činnost provozovat "soustavně za účelem dosažení zisku", tedy skutečně podnikat, budete potřebovat živnostenský list. Následně zahájení podnikání oznámíte finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a Vaší zdravotní pojišťovně. Nyní je toto možné učinit najednou prostřednictvím Jednotného registračního formuláře (viz např. http://i.iinfo.cz/urs-att/jrf_fyzicka_osoba-128282170708145.pdf), který odevzdáte na živnostenském úřadě.

Pokud jde o DPH, budete-li "pořizovat zboží" (§ 16 zákona 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty) z jiného členského státu EU, stáváte se plátcem při překročení částky 326 000 Kč za kalendářní rok (viz § 94 téhož zákona). Plátcem se samozřejmě můžete stát i dobrovolně okamžitě při zahájení podnikání, registrace je rovněž možná na výše uvedeném formuláři - nebo samostatně na finančním úřadě. Problematika DPH je ovšem natolik složitá, že plátcovství doporučuji zvážit a dopředu se poradit s daňovým poradcem.

S přátelským pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/ 

Platby GoPay

reklama