reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání - paušální výdaje  (Přečteno 1955 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Fedorová Petra

• Host
Daňové přiznání - paušální výdaje
« kdy: 27. 12. 2011, 13:16:07 »
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak mám postupovat, když jsem měla ŽL na činnost, ve které jsem nebyla vyučena a po 4 měsících jsem musela živnost pozastavit. Byla to má první činnost na ŽL. Až budu odevzdávat daňové přiznání, myslíte, že je lepší uplatnit při daňovém přiznání metodu paušálu nebo jinou? Jsou v prvním roce ještě nějaké daňové úlevy?

Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: daňové přiznání - paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2012, 09:51:17 »
Dobrý den,

pokud jde o výhodnost uplatnění paušální výdajů, musíte porovnat výši Vašich skutečných výdajů s výší výdajů stanovených jako % z příjmů. Teprve poté lze říci, co je pro Vás výhodnější.

Pokud jde o paušální výdaje, ty jsou v případě řemeslných živností ve výši 80 % z příjmů a pokud jste provozovala jakoukoliv jinou (tj. neřemeslnou) živnost, budou ve výši 60 % z příjmů. O jakou živnost se jedná, zjistíte z přílohy č. 1 živnostenského zákona. Určení procenta paušálních výdajů vychází z § 7 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění účinném pro rok 2011.

Příjmy z prvního roku podnikání jsou zdaněny stejně jako v dalších letech.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama