reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nákup auta pro OSVČ  (Přečteno 3593 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

milan

  • Host
Nákup auta pro OSVČ
« kdy: 20. 12. 2011, 16:19:01 »
Dobrý den,

chtěl bych nakoupit jako OSVČ auto a bude používáno pouze pro firemní účely, doposud jsem řešil své vlastní auto a řešil formou cestovních náhrad. Bohužel auto které bych chtěl pořídit je od fyzické osoby v honotě cca 350tis, tzn. je možné jej " nějak" uplatnit jako daňovou položku před koncem roku? Nebo je toto neřešitelné? Děkuji za odpovědi. Milan

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Nákup auta pro OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2011, 14:59:18 »
Dobrý den,

zařadíte-li auto do 31.12.2011 do obchodního majetku, můžete uplatnit daňový odpis dle zákona o daních z příjmů - ve výši připadající na první rok odpisování. Tato výše je stejná bez ohledu na den zařazení. Přesná výše odpisu závisí na zvolené metodě - rovnoměrně nebo zrychleně dle § 31, resp. 32 zákona o daních z příjmů. Jakou metodou budete odpisovat, záleží na Vás. Osobní automobily patří do 2. odpisové skupiny a odpisují se 5 let.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama