reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Provádění srážek ze mzdy  (Přečteno 2265 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana Havlíčková

  • Host
Provádění srážek ze mzdy
« kdy: 20. 12. 2011, 13:18:05 »
p. Kučerová , měla bych dotaz: Máme paní na rodičovské dovolené a při ní  si u nás přivydělává / cca 8.000,- Kč hrubého/. Obdrželi jsme  od společnosti Cofidis  žádost o provádění srážek ze mzdy. Jak postupovat při výpočtu srážek? Mužeme srážet uvedenou měsíční splátku danou společností  / 1.500,- Kč/ nebo postupovat při výpočtu z čisté mzdy a odečíst nezabavitelné částky? V druhém případě sloučit příjem a částku rodič. příspěvku?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Provádění srážek ze mzdy
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2011, 13:39:52 »
Dobrý den,


nic NESRÁŽEJTE. Zkouší to na Vás. Srážíte jen zákonem stanovené srážky (zde patří i výkony rozhodnutí, tj. exekuce), dále na základě dohody o srážkách ze mzdy zaměstnavatele se zaměstnancem a dohody dle § 551 občanského zákoníku (jen výživné). Od roku 2007 se žádné jiné dohody o srážkách ze mzdy, tedy ani půjčky zaměstnance, nepřijímají.


Dagmar Kučerová  ::)       
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama