reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podmínky pro registraci volné živnosti  (Přečteno 7285 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
Podmínky pro registraci volné živnosti
« kdy: 26. 04. 2010, 14:49:47 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Chci si založit volnou živnost, ale kolem prosince(2009) jsem v televizních novinách zaslechl, že od května nebo června (2010),  musím pro založení živnosti mít maturitu.

Chtěl bych se zeptat jestli to platí nebo to neprošlo. Nemohu to právě nikde najít a na živnostenském úřadu mi řekli, že zatím o ničem neví.
(TV nova se tedy už nedá vůbec věřit? :) pokud o tom nikdo nic neví )
Zkusím prohledat televizní noviny jestli to někde najdu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Podmínky pro registraci volné živnosti
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2010, 16:27:19 »
Pro živnost volnou žádná omezení se nepřipravují ... respektive do poslanecké sněmovny se nic takového zatím nedostalo ... tedy žádná novela živnostenského zákona se nepřipravuje :-)

Vojtěch Vondra

• Host
« Odpověď #2 kdy: 29. 04. 2010, 08:33:05 »
Jinak maturita pro ŽL je neskutečná blbost. Spousta řemeslníků pracuje na ŽL a mají ke své práci odpovídající výuční list.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 29. 04. 2010, 09:02:51 »
Ona to zase taková blbost není ... jak známo existují tu levicové politické tlaky a ty by nejradši omezili podnikání a soukromé vlastnictví vůbec ... a tak postavit jako překážku výkonu podnikání "maturitní zkoušku" by nebylo vůbec na škodu ... legislativně by to snad bylo i průchozí a likvidace drobných živnostníků může vesele začít ...

JitkaV

• Host
« Odpověď #4 kdy: 29. 04. 2010, 13:11:38 »
dobrý den,
když je tu řeč o živnosti já mám prosbu. Jsem zaměstnána u živnostníka, který se nyní předělává na s. r. o. Zajímalo by mě co všechno se ve firmě musí změnit

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 29. 04. 2010, 14:46:51 »
pokud vedl daňovou evidenci, tak musí začít vést účetnictví .... a pak všechny smluvní vztahy u fyzické osoby ukončit a uzavřít nové pod právnickou osobou

JitkaV

• Host
« Odpověď #6 kdy: 29. 04. 2010, 15:04:42 »
Dobře tomu rozumím ale to nejde udělat že zaměstnanci přestupují pod právnickou osobu a hotovo. To se musí rušit všechny smlouvy?? To bysme jim přece museli vyplácet odstupný to nejde přece jen tak lehce.

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 29. 04. 2010, 22:31:49 »
Z toho důvodu se udělá dohoda o ukončení pracovního poměru a hned se podepíše smlouva nová .... a je to bez odstupného ... ale žádné "převedení" čehokoliv krom majetku nelze ...

Ruprt Podnikaví

• Host
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2010, 11:46:35 »
Tak já bych se rád podělil o zážitek z dnešní akce "založení živnosti volné" nebudu zakládat nové vlákno když je to k tématu. Dnes jsem šel na živnostenský úřad vybaven radami a formuláři z několika zdrojů a jaké bylo moje překvapení když víc než polovina věcí bohužel vůbec není pravdivých a na úřadě mě hned vyvedli na světlo  ;)

Výpis z rejstříku trestů - vyhozených 50 kč,- na Czechpointu protože není potřeba úřad si ověřuje údaj elektronicky zdarma.  ::)

JRF - k ničemu žádost se vypisuje elektronicky, formulář může posloužit třeba na zabalení svačiny  ::)

IČO na počkání - cha chá prej leda ve snu nashledanou pane za 5 dní dřív IČO nebude  :-X

Registrace na jednom registračním místě i na OSSZ, FÚ, Zdravotní pojišťovna - nejlepší fór co nám tu kdy kdo řekl pane  :'( - takže nic pěkně až mi přijde výpis s IČEm poběhám si ještě zopár úřadů.

No nějak jsem z toho nenabyl dojmu, že by se něco zlepšilo, nicméně co naplat živnostenské oprávnění bude, no a tak si ještě oběhnu zbytek no  ;) a to když jsem se před několika týdny rozplýval jak to bude jednoduché před jedním kamarádem a ten se smál, že jsem naivní a měl pravdu postup přesně jak mě řekl on a to se on registroval už před časem a v jiném okresu. Tak buď z nás opět na úřadech dělají blbce no a nebo by se neměli ty informace z internetových stránek (mnohdy i ze stránek samotných úřadů) brát moc vážně  ???

Tak přeji všem nerušené podnikání a úřadům zdar  ;D

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 03. 05. 2010, 16:37:48 »
Mohu vědět, který živnostenský úřad to byl? Já že bych si ho připsal k Ostravě (tj. k úřadům, které dělají z lidí blbce)  8)

Ruprt Podnikaví

• Host
« Odpověď #10 kdy: 03. 05. 2010, 19:05:21 »
Ale zajisté, jeden bod pro ŽÚ v Teplicích a jeden bod pro ŽÚ v Sokolově  ;) ale co hlavně že je mír  ;D

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 03. 05. 2010, 22:05:51 »
To IČ na počkání ... pochopím ... ale neregistrovat se na FU, OSSZ a VZP ... to bych si nechal rovnou zavolat vedoucí živnostenského odboru, když bych nepochodil ani tam dojednal bych si rande se starostou ... zákon platí už dva roky ... tak jaképak vymlouvání ...

Stačí mrknout třeba na stránky MPO: http://www.mpo.cz/dokument46895.html

Ruprt Podnikaví

• Host
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2010, 09:52:01 »
To víte na dohady není čas, taky mi není jasné proč třeba ŽÚ v Karlových Varech vystaví i IČO hned, zaregistrují Vás i na ostatních institucích. Asi je to úřad od úřadu a je to opět v lidech. Nejlepší ale je, si na stránky úřadu dát JRF a pak když tam s ním přijdete Vás pošlou do ..věčných lovišť  :'(

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 06. 05. 2010, 18:27:14 »
Dokud lidi sklopí hlavu tak to lepší nebude ... před návštěvou úřadu je nejlepší najít si na stránkách státu jak to má fungovat a klidně si to i vytisknout a jít s tím na úřad ... a pak se domáhat svých práv ... to je jako kdybych řekl, že se mi nelíbí nové DPHáčko tak podle něj nebudu podávat daňové přiznání ... :-D

Vitězslav

• Host
« Odpověď #14 kdy: 14. 05. 2010, 13:23:54 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Chci si založit volnou živnost, ale kolem prosince(2009) jsem v televizních novinách zaslechl, že od května nebo června (2010),  musím pro založení živnosti mít maturitu.

Chtěl bych se zeptat jestli to platí nebo to neprošlo. Nemohu to právě nikde najít a na živnostenském úřadu mi řekli, že zatím o ničem neví.
(TV nova se tedy už nedá vůbec věřit? :) pokud o tom nikdo nic neví )
Zkusím prohledat televizní noviny jestli to někde najdu.
Dobrý den! -Doporučuji si např. zakoupit Zakládáme a provozujeme živnost-je tam i cd příloha s formuláři. Tyhle obecné informace jsou tam všechny.

Platby GoPay

reklama