reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Délka dovolené  (Přečteno 1742 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Sližová

• Host
Délka dovolené
« kdy: 18. 12. 2011, 15:01:12 »
Zdravím redakci, nevím,kam se obrátit s mou otázkou. Nastoupila jsem do pracovního poměru na dobu neurčitou 3.ledna 2011(pondělí). Zaměstnavatel mi ubral z řádné dovolené (25 dní) 2 dny. Je jeho postup v pořádku? účetní se ohání dvanáctinou z roku, nezameškala jsem jediný den. Prosím o odpověď. Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Délka dovolené
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2011, 06:39:44 »
Dobrý den,

zaměstnavatel postupuje v souladu se zákoníkem práce. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. 

Jiné je to při přechodu od jiného zaměstnavatele. V případě změny zaměstnání v průběhu kalendářního měsíce náleží zaměstnanci poměrná část dovolené, tedy jedna dvanáctina za měsíc, ve kterém změnil zaměstnání, automaticky od nového zaměstnavatele. Pokud tedy na sebe oba pracovní poměry bezprostředně navazují, poskytuje dovolenou nový zaměstnavatel bez náhrady mzdy. Obávám se ale, že ve Vašem případě o tento případ nešlo a Vy jste u jiného zaměstnavatele do 2.1. nepracovala.

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama