reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Práce v zahraničí na český živnostenský list  (Přečteno 12568 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel Chmelař

• Host
Dobrý den,
rád bych se informoval případně poprosil o nasměrování na další zdroje v následující situaci (oblast práce se zahraničím / v zahraničí).

Jsem student VŠ a OSVČ (vedlejší činnost, se zaměřením na programování aplikací) s trvalým pobytem v ČR. Plánuji odletět na rok do Austrálie a rád bych ve své práci pokračoval - tedy nadále vykonával činnost pro své české klienty. Zároveň bych ale rád rozšířil pole působnosti i na australský trh a zde již narážím na nejasnosti:

1) mohu studovat v zahraničí a zároveň pokračovat v práci na český živnostenský list? (tedy pracovat na dálku do ČR) Je potřeba to nějak nahlašovat?

2) obdobná otázka v opačném směru: tedy, lze pracovat pro australské firmy s českým živ.listem? A záleží, kde se fyzicky nacházím při výkonu té práce? (Pracuji totiž na PC, takže je mi jedno, jestli jsem v ČR nebo Austrálii. Otázka je, jestli na to tak nahlíží i úřady?:) Ideálně bych chtěl během svého pobytu v AU pracovat jak pro české klienty, tak pro místní (australské).

3) pakliže si vyřídím ABN (Australian Business Number)-živ.list na svoji činnost v Austrálii, jedná se o samostatnou činnost nebo to musím vykazovat následně i u nás v ČR? (především se mi jedná o daňové povinnosti, abych ty příjmy nedanil dvakrát)

Vím, že se jedná o specifický případ, ale přesto budu rád, za každé nasměrování či radu.

Předem děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Práce v zahraničí na český živnostenský list
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2011, 07:32:59 »
Dobrý den,

doporučila bych Vám článek Pojištění při nevýdělečném pobytu v zahraničí, kde je problematika poskytování služeb ze zahraničí do ČR na dálku částečně objasněna. Při podnikání v zahraničí na české živnostenské oprávnění je rozhodující, zda se jedná o příležitostné nebo jednorázové poskytnutí služby nebo zda jde o trvalejší činnost. Samozřejmě může mít každá země jiné specifické podmínky či požadavky. Poradit by Vám měli na jednotných kontaktních místech českých živnostenských úřadů. Stejně tak zdanění zahraničních příjmů se řídí uzavřenými smlouvami o zamezení dvojího zdanění a rozhodně bych doporučovala následnou konzultaci s daňovým či účetním poradcem.

Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Offline makind

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Práce v zahraničí na český živnostenský list
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2012, 16:00:22 »
Dobry den rad bych se zeptal, jak jste vyresil vasi otazkou. V soucasne dobe resim naprosto stejnou.

Dekuji za odpoved

S pozdravem Martin Kindl
martinkindl83@gmail.com

Dobrý den,
rád bych se informoval případně poprosil o nasměrování na další zdroje v následující situaci (oblast práce se zahraničím / v zahraničí).

Jsem student VŠ a OSVČ (vedlejší činnost, se zaměřením na programování aplikací) s trvalým pobytem v ČR. Plánuji odletět na rok do Austrálie a rád bych ve své práci pokračoval - tedy nadále vykonával činnost pro své české klienty. Zároveň bych ale rád rozšířil pole působnosti i na australský trh a zde již narážím na nejasnosti:

1) mohu studovat v zahraničí a zároveň pokračovat v práci na český živnostenský list? (tedy pracovat na dálku do ČR) Je potřeba to nějak nahlašovat?

2) obdobná otázka v opačném směru: tedy, lze pracovat pro australské firmy s českým živ.listem? A záleží, kde se fyzicky nacházím při výkonu té práce? (Pracuji totiž na PC, takže je mi jedno, jestli jsem v ČR nebo Austrálii. Otázka je, jestli na to tak nahlíží i úřady? :) Ideálně bych chtěl během svého pobytu v AU pracovat jak pro české klienty, tak pro místní (australské).

3) pakliže si vyřídím ABN (Australian Business Number)-živ.list na svoji činnost v Austrálii, jedná se o samostatnou činnost nebo to musím vykazovat následně i u nás v ČR? (především se mi jedná o daňové povinnosti, abych ty příjmy nedanil dvakrát)

Vím, že se jedná o specifický případ, ale přesto budu rád, za každé nasměrování či radu.

Předem děkuji.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama