reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání pro dvě živnosti  (Přečteno 2429 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

• Host
Daňové přiznání pro dvě živnosti
« kdy: 14. 12. 2011, 11:26:07 »
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak mám vyplnit daňové příznání k dani z příjmů FO, když mám dvě živnosti a výdaje si uplatňuji u jedné paušální částkou a u druhé jsou výhodnější skutečné výdaje?
Děkuji za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Daňové přiznání pro dvě živnosti
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2011, 11:09:26 »
Dobrý den,

takovou kombinaci uplatňování výdajů zákon o daních z příjmů nepřipouští. Příjmy z obou živností patří do stejného dílčího daňového základu ("příjmy z podnikání a jiné samostané výdělečné činnosti" - § 7 zákona o daních z příjmů).

V rámci jednoho dílčího daňového základu musí být výdaje uplatňovány jednotným způsobem - buď všude skutečné nebo ke všem příjmům paušál.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama