reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neuvolněný funkcionář  (Přečteno 4054 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana Cvetlerová

  • Host
Neuvolněný funkcionář
« kdy: 13. 12. 2011, 16:09:01 »
Dobrý den,
pro odměny neuvolněných funkcionářů (např. člen obecní rady nebo neuvolněný starosta obce) platí také limit Kč 2.500,- pro povinnost platby SP, ZP? Dosud se sráželo jen ZP.
Děkujeme za jasné, přehledné, chytré a stravitelné školení v Chrudimi.
S díky a pozdravem - H.Cvetlerová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Neuvolněný funkcionář
« Odpověď #1 kdy: 14. 12. 2011, 08:09:32 »
Dobrý den,


neuvolněných funkcionářů by se to týkat nemělo. Cituji z novely zákona o nemocenském pojištění:

V § 5 písm. a) se doplňují body 16 až 20, které znějí:

16. společníci a jednatelé společnosti s ručením omezeným a komanditisté komanditní společnosti, jestliže mimo pracovněprávní vztah vykonávají pro ni práci, za kterou jsou touto společností odměňováni, a ředitelé obecně prospěšné společnosti, jestliže mimo pracovněprávní vztah vykonávají pro ni práci, za kterou jsou touto společností odměňováni,

17. prokuristé, pokud se jejich příjem z činnosti prokuristy považuje za příjem ze závislé činnosti podle zákona o daních z příjmů,

18. členové kolektivních orgánů právnické osoby, kteří jsou za činnost v těchto orgánech odměňováni, pokud se jejich příjem za činnost v těchto orgánech považuje za příjem ze závislé činnosti nebo funkční požitky podle zákona o daních z příjmů,

19. likvidátoři, pokud se jejich příjem z činnosti likvidátora považuje za příjem ze závislé činnosti podle zákona o daních z příjmů,

20. vedoucí organizačních složek právnické osoby uvedených v § 167c, jejichž místo výkonu práce je trvale v České republice.


Dagmar Kučerová  ;)

PS: Děkuji za pochvalu školení.
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama