reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přechod z paušálu na skutečné výdaje  (Přečteno 5321 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nize

  • Host
Přechod z paušálu na skutečné výdaje
« kdy: 13. 12. 2011, 13:30:02 »
Podníkám od r. 2010. Zabývám se prodejem zboží a  za rok 2010 jsem odvedla daň paušálem. Prodej je velmi slabý a moje výdaje se téměř rovnají příjmům.
Za letošní rok bych chtěla odvést daň podle skutečnosti. Jak mám postupovat ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Přechod z paušálu na skutečné výdaje
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2011, 10:45:26 »
Dobrý den,

v tomto případě se na Vás vztahuje § 23 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Jste v situaci "zahájení vedení daňové evidence", což je zmíněno v poslední třetině citovaného ustanovení coby jedna ze situací, kdy musíte speciálně upravit základ daně.

Stejně jako při přechodu z vedení daňové evidence na paušální výdaje, musíte i ve Vašem případě upravit základ daně za rok 2010 (tedy podat dodatečné daňové přiznání), konkrétně o tyto položky:

- cena nespotřebovaných zásob;
- výše pohledávek, s výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm. y) ZDPř.

Pokud jste tedy na konci roku 2010 evidovala některou z těchto položek, musíte podat dodatečné daňové přiznání za rok 2010. Jak ovšem poslední znění § 23 odst. 8 ZDPř uvádí, v tomto případě se nesankcionuje případné pozdní doplacení daně z příjmů vztahující se k roku 2010. Podmínkou je, že DDP podáte a daň doplatíte nejpozději do konce lhůty pro podání daňového přiznání za rok 2011.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama