reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zamezení převzetí klientů  (Přečteno 2908 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adriana

  • Host
Zamezení převzetí klientů
« kdy: 07. 12. 2011, 14:58:54 »
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné se zaměstnancem, resp. s pracovníkem na ŽL uzavřít nějakou dohodu, která by mu bránila v navázání spolupráce se stávajícími klienty v případě, že pro firmu přestane pracovat a založí si firmu vlastní (tedy jednoduše řečeno - lze nějak zabránit přetáhnutí klientů?).

Konkurenční doložka v tomto případě předpokládám není na místě, nejde o zabránění vykonávání nějaké činnosti, ale o nepřebrání klientů.

Velmi děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Zamezení převzetí klientů
« Odpověď #1 kdy: 07. 12. 2011, 19:54:20 »
Dobrý den,


myslím, že konkurenční doložka uzavřená dle zákoníku práce je v tomto případě na místě. Zaměstnanec se v konkurenční doložce zavazuje, že se po určitou dobu po skončení zaměstnání zdrží výkonu výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele nebo měla vůči němu soutěžní povahu. Jedná se samozřejmě o soutěžní povahu, tj. přetahování klientů.


Jiné je to s "pracovníkem" na živnostenské oprávnění. Sami s ním přece máte uzavřen obchodní vztah. Ale uzavřená smlouva by mohla ujednání o zákazu konkurence také obsahovat. Doporučuji prostudovat § 672a obchodního zákoníku.


Dagmar Kučerová  :(


     
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama