reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zjištění ID Schránky společnosti s.r.o.  (Přečteno 17205 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Zdeněk Zdvořák

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Zjištění ID Schránky společnosti s.r.o.
« kdy: 30. 11. 2011, 11:55:49 »
Dobrý den,
mám společnost s.r.o. a již přes rok dlužníka (také s.r.o.) okolo 50tis.
Po nějaké době nás dlužník začal ignorovat,
doporučené dopisy s upomínkami se vrací z pošty zpět z důvodu nevyzvednutí (nejspíše, jakmile vidí odesílatele, nejde si dopis vyzvednout).

Jelikož jsem já i dlužník právnická osoba a ze zákona máme datovou schránku, napadlo mě poslat mu dvě upomínky elektronicky,
ty si již bude nucen přečíst nebo nastane fikce doručení a pak právně postopovat dále (zatím nemám domyšleno).

Kámen úrazu nastal, když jsem si naivně myslel že v adresáři datových schránek vyhledám ID schránky jiné právnické osoby. Bohužel mohu vyhledávat jen v úředních schránkách. Nikde jsem nenašel žádnou službu která by umožňovala zjištění ID klidně i za poplatek (pošta, internet, atd...) Známí úředníci, tvrdí, že oni vyhledat mohou, ale je to placená a monitorovaná služba.

Prý někteří právníci a exekutoři si mohou vyhledávání ve všech schránkách za roční poplatek zakoupit.

Znáte nějaký způsob jak zjistit ID schránky?

Nebude problém dále, že budou DS blokovat odeslání zprávy právnická osoba -> právnická osoba?

Nenašel by se nějaký právník nebo exekutor který tuto pravomoc má a za poplatek by mi firmu dohledal?

Jak byste postupovali dále při vymáhání?

Děkuji Zdeněk

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Zjištění ID Schránky společnosti s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 30. 11. 2011, 12:09:46 »
Já bych už do upomínky nešel. Zbytečně vyhozený čas oknem.

Rovnou sepište návrh na platební rozkaz a je to ... ať s nimi komunikuje soud.

Pokud soud vyhoví a oni nezplatí tak nastupuje exekutor ... případně návrh na insolvenci ...

L.

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2011, 14:13:25 »
Zcela souhlasím s panem Říhou. Pohledávka je již přes rok neuhrazená, tady není co řešit. Pouhým doručením upomínky ničeho nedosáhnete. Pokud by dlužník měl snahu dobrovolně zaplatit, udělal by to i bez upomínky. Takže právníka bych na Vašem místě kontaktovala jedině za účelem podání žaloby, nikoli vyhledání ID datové schránky.

Ještě dodám: zkontrolujte si v insolvenčním rejstříku, zda už firma dlužníka náhodou není v insolvenčním řízení. Pokud by byla, musíte se do něj včas přihlásit.

Redakční tip

• Stálý člen

Martin Humpolec

• Host
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2011, 10:11:58 »
Tak hlavně pro odeslání datové zprávy musíte mít uzavřenu smlouvu s poštou (což asi není problém udělat), ale hlavně příjemce musí mít povolen příjem komerčních datových zpráv (což asi mít nebude). Dokud tyto dvě podmínky splněny nejsou, tak číslo datové schránky v systému nenajdete (výjimkou je jejich seznam, viz příspěvek výše).

Platby GoPay

reklama