reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jméno firmy na výrobku  (Přečteno 1212 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jana650

• Host
Jméno firmy na výrobku
« kdy: 28. 11. 2011, 08:49:11 »
Dobrý den, chtěla bych prodávat speciální krém který vyrabí jen několik firem v Evropě. Krém je schválený pro prodej v EU. Chtěla bych vědět jestli jako distrubutor můžu vyměnit nálepky na krému. Chtěla bych si na krémy dát logo svojí firmy /nelíbí se mi jméno ani loga firmy od které zboží beru a nechci aby si odběratel zboží objednal přímo u vyrobce a chtěla bych na zboží dát pouze moje loga /loga distributora/ všimla jsem si že  tento postup je běžný i u jiných distrubutoru. Je toto legální nebo porušuji některá pravidla?? Děkuji za odpověď?? Jen bych to chtěla schrnout mám krém se jménem "Olek London" ale já bych chtěla aby měl přelepku Jana Czech?? je to možné?? děkuji za odpově´d??

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Jméno firmy na výrobku
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2011, 09:14:34 »
Dobrý den,

sama jistě nemůžete změnit jméno výrobce. Šlo by o klamání spotřebitele a nekalé obchodní praktiky. Podle mého lze měnit logo pouze na základě dohody s výrobcem. Například je v praxi běžné, že výrobek vyrobí určitá firma, jiná výrobek zabalí. Potom se můžete setkat s logem firmy, která zboží balila ovšem s uvedením výrobce.

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama