reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Faktura cizincům (Polákům)  (Přečteno 5185 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

74mk

• Host
Faktura cizincům (Polákům)
« kdy: 15. 11. 2011, 21:04:44 »
Dobrý večer,
prosím o radu.Jsem podnikatel na ŽL a najímám si dělníky z Polska, kteří mají ŽL z Polska. Nevím jak jim mám psát faktury a zdali jejich výdělek musím nějak zdanit. Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Faktůra cizincům(Polákům)
« Odpověď #1 kdy: 15. 11. 2011, 21:18:19 »
Vy si je najímáte a ještě byste jim chtěl vystavovat faktury? Snad oni musí vystavit faktury vám, ne?

74mk

• Host
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2011, 21:25:30 »
Takto jsem to myslel, jen jsem to špatně napsal.

Redakční tip

• Stálý člen

74mk

• Host
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2011, 22:56:01 »
Dobrý večer,
prosím o radu.Jsem podnikatel na ŽL a najímám si dělníky z Polska, kteří mají ŽL z Polska. Nevím jak mi mají psát faktury a zdali jejich výdělek musím nějak zdanit. Děkuji za odpověď

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 16. 11. 2011, 00:23:20 »
Jste plátce DPH? Jsou oni plátci DPH v Polsku? Jaké práce vám poskytují (prosím o co nejkonkrétnější popis)?

Reklama

• Stálý člen

74mk

• Host
Re:Faktura cizincům (Polákům)
« Odpověď #5 kdy: 17. 11. 2011, 21:21:02 »
Dobrý večer,plátce DPH já nejsem a oni také ne. Poskytují mi stavební práce . Děkuji za odpověď

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2011, 08:07:00 »
Stavby, které staví jsou v ČR nebo jinde ve světě?

74mk

• Host
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2011, 13:41:09 »
Dobrý den,stavby jsou prováděné jen v ČR

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2011, 14:41:08 »
Tak to máte štěstí, že je v českém zákoně o DPH mezera jako kráva.

Ani jeden z vás se nestává plátcem DPH. Takže si faktury budou vystaveny bez DPH. Zkrátka bude to stejné jako když vám poskytne službu nějaký český zedník neplátce DPH. Vy budete mít výdaj, o který ponížíte základ daně z příjmů. Oni budou mít příjem, který si zdaní sami (buď v Polsku, případně v ČR pokud se stanou českými rezidenty).

74mk

• Host
« Odpověď #9 kdy: 21. 11. 2011, 21:07:17 »
Dobrý den,měl bych ještě dvě otázky.
1. Když já budu plátce DPH a oni né.
2. Faktůra musí být Polská nebo Česká
Děkuji

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 21. 11. 2011, 21:57:17 »
1. Neznám přesně polské zákony, ale oni by se plátci DPH stát neměli.
2. Faktura může být třeba bulharsky ... to je jedno ... finančák pokud si ji nebude umět přeložit, tak ji budete muset dát přeložit sám ...

Vlasta

• Host
« Odpověď #11 kdy: 24. 11. 2011, 11:42:33 »
Dobrý den,zaujal mě Váš názor:viz níže

a co §94 odstavec 9? zákona o DPH ,moc by mě to pomohlo. Díky, můžeme si o tom napsat???

Tak to máte štěstí, že je v českém zákoně o DPH mezera jako kráva.

Ani jeden z vás se nestává plátcem DPH. Takže si faktury budou vystaveny bez DPH. Zkrátka bude to stejné jako když vám poskytne službu nějaký český zedník neplátce DPH. Vy budete mít výdaj, o který ponížíte základ daně z příjmů. Oni budou mít příjem, který si zdaní sami (buď v Polsku, případně v ČR pokud se stanou českými rezidenty).

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 24. 11. 2011, 18:29:22 »
Důležitá je především definice "osoby povinné k dani neusazené v tuzemsku" v § 108 odst. 2:
"Osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku se pro účely tohoto ustanovení rozumí zahraniční osoba povinná k dani, která nemá provozovnu v tuzemsku, nebo osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání ani provozovnu v tuzemsku. Pokud zahraniční osoba nebo osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá v tuzemsku sídlo nebo místo podnikání, mají v tuzemsku provozovnu, považují se za osobu povinnou k dani neusazenou v tuzemsku za podmínky, že tato provozovna se neúčastní daného zdanitelného plnění dodání zboží nebo poskytnutí služby. "

Z toho vyplývá, že osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku je:
a) podnikající zahraniční osoba (mimo EU)
b) plátce DPH v jiném členském státě EU

Tj. neplátce DPH v členském státě EU není osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku a tudíž se na službu od takové osoby nevztahuje § 94 odst. 4

Platby GoPay

reklama