reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: OSVČ z Čech pracující v EU pro firmu v EU  (Přečteno 3897 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Atina

  • Host
OSVČ z Čech pracující v EU pro firmu v EU
« kdy: 12. 04. 2010, 14:43:04 »
Dobrý den!
Obchodní zástupce s vlastním českým ŽL pracuje už 8 měsíců, vždy od pondělí do pátku (pak jede domů) pro slovenskou firmu na Slovensku. Není plátcem DPH. Pojištění a daně odvádí v ČR. Je to správně nebo je třeba se zaregistrovat na Slovensku? Děkuji moc za odpověď!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: OSVČ z Čech pracující v EU pro firmu v EU
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2010, 18:16:21 »
No hlavně pokud to dělá od začátku roku tak od začátku roku musí být plátcem DPH ...

Jinak daně a ostatní platí správně v ČR ... ale na Slovensku pokud se tam zdržuje alespoň 183 dní v roce je platit musí taky a do ČR je musí započítávat


Atina

  • Host
Re: OSVČ z Čech pracující v EU pro firmu v EU
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2010, 12:07:39 »
Mohl byste mi prosím napsat, ze kterých zákonů a paragrafů jste vycházel?
Děkuji!

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: OSVČ z Čech pracující v EU pro firmu v EU
« Odpověď #3 kdy: 15. 04. 2010, 17:01:24 »
Ad DPH ... § 94 odst. 11 v návaznosti na § 9 odst. 1 zákona o DPH ... v návaznosti na článek 196 a článek 44 směrnice rady EU 2006/112/ES

Ad Slovenská daň z příjmů ... § 2 písm. d) bod 1 slovenského zákona o daních z příjmů - http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2010-a.html

Ad česká daň z příjmů ... § 2 odst. 2 zákona o daních z příjmů

A k tomu všemu se musí vzít ještě mezinárodní smlouva http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2003/sb045-03m.pdf


 

Platby GoPay

reklama