reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vyživované osoby a exekuce  (Přečteno 7652 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pulkrabkova.I

  • Host
Vyživované osoby a exekuce
« kdy: 01. 11. 2011, 15:59:34 »
Dobrý den paní Kučerová. Prosím Vás, potřebovala bych poradit zda se děti, na které je placeno výživné stanovené na základě rozsudku soudu, započítávají do vyživovaných osob ne exekuce.
Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Iva Pulkrábková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Vyživované osoby a exekuce
« Odpověď #1 kdy: 02. 11. 2011, 06:46:38 »
Dobrý den,


řídíte se nařízením vlády § 1 odst. 595/2006 Sb. Zde se mimo jiné píše, že jedna čtvrtina nezabavitelné částky se nezapočítává na žádného z těch, v jejichž prospěch byl nařízen výkon rozhodnutí pro pohledávky výživného, jestliže výkon rozhodnutí dosud trvá ...

Jestliže je tedy výživné stanoveno jako výkon rozhodnutí, do vyživovaných osob děti nepočítáte.


Nařízení 595/2006 Sb., o výpočtu základní částky např. zde:  http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2006/sb188-06.pdf


Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama