reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovoz zboží z EU, prodej v ČR  (Přečteno 12376 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filipb

• Host
Dovoz zboží z EU, prodej v ČR
« kdy: 31. 10. 2011, 19:37:37 »
Dobrý den,  chtěl bych poprosit o radu.  Jsem OSVČ, neplátce DPH. Chci kupovat zboží v Polsku/Slovensku (přes zahraniční e-shopy), nechat si zboží následně přepravní společností dovažet do ČR a zde ho prodávat. Jak je to s daněmi? Ročně bych těch cca 300 tis. Kč nepřekročil. Už jsem si na foru četl nějaké příspěvky, ale nejsem z toho úplně moudrý...Když si zboží nechám zaslat (zaplatil bych tedy daň v tom zahraničí) a zde bych žádné CLO neplatil?  Čili faktury z nákupu ze zahraničí si poté mohu evidovat jako "Výdaje" a přijmy z prodeje tohoto zboží v ČR jako "Příjmy" do daňového přiznání?

Velmi děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Dovoz zboží z EU, prodej v ČR
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2011, 19:44:11 »
CLO - v rámci EU se neplatí

DPH - pokud budete neplátce DPH a nepřekročíte částku 326 tis. Kč nákupů z EU za kalendářní rok, tak nakoupíte v zahraničí včetně zahraniční DPH ... technicky to pro vás bude stejné jako nákup od kteréhokoliv plátce v ČR ... tj. bude to pro vás výdaj a prodej tohoto zboží bude pro vás příjem

Filipb

• Host
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2011, 20:11:59 »
Děkuji. Takže to tedy vlastně chápu správně, se dá říci:) => Jediné co bych tedy platil, jsou daně z příjmů z prodeje v ČR, a to budu řešit až v daňovém přiznání...

Ještě poprosím o jednu věc - Chtěl bych nakupovat oblečení na tržisti (dostanu tam prodejní doklad) - pro mě tedy do účetnictví výdaj - a dále toto zboží prodávat přes e-shop - pro mě příjem. Jde mi o tu skutečnost, že si nejsem 100% jistý, zda-li toto zboží není nějaký padělek a nehrozil by mi pak nějaký postih. Nebo by případný postih hrozil prodejci od kterého zboží kupuji? (Nejedná se o nějaké zboží, na kterém by byla uvedena nějaká světová značka, ale nejsem si úplně jistý, jestli se nejedná o kopii něčeho).

Děkuji

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 31. 10. 2011, 22:32:48 »
To je riziko podnikání ... prodej padělků je samozřejmě postižitelný v kterékoliv fázi prodeje ... od vyrobení až po posledního prodávajícího.

Luboš Housar

• Host
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2011, 11:46:30 »
Dobrý den,Pane Říha měl bych také dotaz z podobného soudku:pokud jsme neplátcem DPH a prodával bych zboží z Angliea nepřesáhl bych hranici povinnosti Platby DPH-tak DPH naplatím i když jde o zboží ze zahraničí???děkuji za info.

Reklama

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2011, 16:16:28 »
DPH zaplatíte tak jako kdybyste kupoval zboží od českého plátce DPH ... tj. tím že mu uhradíte fakturu a on ji částečně přepošle státu (a je jedno jestli je to ČR nebo UK).

Luboš Housar

• Host
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2011, 14:41:22 »
..děkuji za odp,tak že dph zaplatím tak jako tak i když bych měl obrat cca 50.000 kč,je to tak??¨děkuji,hezký den...

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26. 11. 2011, 15:11:01 »
Ano ... jenom maximálně v jiném státě EU.

Petr

• Host
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2018, 21:08:54 »
Dobry den, rad bych se Vas optal na celkem pro mne zasadni vec. Jsem nove platce DPH a nakupuji i nejake zbozi z Polska. Zbozi nakupuji samozrejme bez DPH. Nechapu proc, ale platim 2x DPH, ikdyz je to preci hloupost - mozna mam jen spatnou ucetni. Na komci mesice mi prislo , abych doplatil DPH za cely nakup z PL 21% + 21 % zprodeje, cily mam DPH 2x = 42%. Prijde mi to jako totalni nesmysl nebo se naopak pletu. Myslel jsem, ze danova povinnost prechazi na moji osobu a ze DPH zaplatim az se zbozi proda konecnemu zakaznikovy... dekuji Vam mnohokrat za radu a tip. Petr

Platby GoPay

reklama