reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podpis na dokladu  (Přečteno 1688 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Renata

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Podpis na dokladu
« kdy: 24. 10. 2011, 12:42:42 »
Prosím o sdělení, zda je třeba mít na vystaveném daňovém dokladu (jak z hlediska DPH, tak daně z příjmu) kromě povinných náležitostí i podpis vystavujícího (ať vlastnoruční či certifikovaný elektronický). Zákon o DPH §26-28 nutnost podpisu neupravuje a ze zákona o účetnictví §11 mi tato povinnost také jednoznačně nevyplývá. Máme zde spor, zda je nutno mít vystavený- vydaný  doklad opatřený podpisem vystavujícího či nikoli .
Děkuji za pomoc. Renata

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Podpis na dokladu
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2011, 09:23:20 »
Dobrý den,


pokud se jedná o vytištěný daňový doklad, skutečně není třeba podpis vystavovatele. Jak sama uvádíte, zákon o DPH takovou náležitost nevyžaduje. Daňovým dokladem je i vytištěný doklad, např. pdf faktura zaslaná mailem. Více: Potvrzeno. Faktury zaslané mailem jsou daňovým dokladem



Aktuálně připravujeme článek na téma elektronické fakturace. Je plánován na 4.11.2011.


Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama