reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zapsání do nákladů-předmět z ciziny  (Přečteno 1174 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Didi

  • Host
Zapsání do nákladů-předmět z ciziny
« kdy: 19. 10. 2011, 00:44:49 »
Dobrý den.
Můžu si zapsat do nákladů předmět který byl zakoupený v cizině? Co vše lze do nákladů spočítat a co ne.

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Zapsání do nákladů-předmět z ciziny
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2011, 07:06:46 »
Dobrý den,


v případě, že se jedná o majetek, materiál apod., který souvisí s Vaší podnikatelskou činností, samozřejmě ano.  Na Vaši další otázku odpovídá zákon o daních z příjmů § 24. Zde je uvedeno, co je možné uplatnit do výdajů (nákladů).  Naopak § 25 říká, co do daňově uznatelných výdajů (nákladů) uplatnit nelze. Nerozhoduje, zda byl nebo nebyl majetek, materiál atd. nakoupen v zahraničí.


Obecně je důležitá souvislost s dosažením, zajištěním nebo udržením příjmů v daném období.


Poznámka: Při nákupu zboží od dodavatele z jiného státu EU jehož hodnota v běžném kalendářním roce přesáhne částku 326 000 Kč, se můžete stát plátcem DPH. Více § 94 zákon o DPH.   


Dagmar Kučerová  ;)   


   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama