reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Živnostenské oprávnění  (Přečteno 2588 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adam

• Host
Živnostenské oprávnění
« kdy: 17. 10. 2011, 14:33:09 »
Dobrý den,

rád bych se zeptal, jak je to se "znovuzahájením" podnikání na živnostenské oprávnění. Je to asi dva roky, co jsem si ho zřídil, ale nikdy jsem ho nezačal používat. To znamená, že jsem se nepřihlašoval na sociálku, nic. Jen jsem podával finančáku prohlášení o nepodnikání (nebo jak se to jmenuje). Jaké kroky mám teď provést, abych s mohl začít podnikat?

Děkuji za odpověď

Adam

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Živnostenské oprávnění
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2011, 19:47:41 »
Oběhnout sociálku, zdravotní pojišťovnu a případně finančák (pokud nemáte přiděleno DIČ).

Offline Antonin Halata

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Vedení účetnictví - daně
« Odpověď #2 kdy: 07. 11. 2011, 11:38:34 »
Na živnostenském úřadě při obnovování činnosti se můžou sami nabídnout,zda nechcete rozeslat avízo na FU, sociálku a příslušnou zdravotní pojišťovnu. Mají na to kolonku v registračním formuláři Případně jim to můžete sdělit sám. Nicméně vás chci upozornit, že ne vždy to funguje. Měl jsem klienta, s kterým jsem byl vyřizovat živnost a výše uvedenou možnost nám také nabídli. Tak jsem si řekl že to vyzkoušíme, protože jsem věděl, že na ty úřady stejně bude dobré zajít osobně (vyzvednout variabilní symboly, čísla účtů, případně se dotázat na nejasnosti). Shodou okolností jsme tam šli společně s klientem sedmý den po registraci k živnosti. Výsledek - nikde nic nahlášeno nebylo. Podobný případ jsem zažil i při změnách v živnosti, v podstatě stejná záležitost se stejným výsledkem. Pravda je že se oba případy staly již před rokem.
Pravdou ale je, že zhruba před měsícem jsem opět řešil podobnou situaci a zde již vše proběhlo v pořádku. Změny byly nahlášeny přímo ze živnostenského úřadu na všechny tři úřady - FU, sociálku i zdravotní pojišťovnu.
Závěr: důvěřuj ale prověřuj
--
Antonín Halata

Jsem Byznys Guru, registrovaný a schválený uživatel s exkluzivním povolením odpovídat ve Volném fóru této poradny. Staňte se jím také.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2011, 18:46:51 »
Jenže on neměl přerušenou živnost, jenom ji neprovozoval .... :-)

Platby GoPay

reklama