reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přijetí ubytovací služby Slovensko a DPH  (Přečteno 8786 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

A.Svejdova

  • Host
Přijetí ubytovací služby Slovensko a DPH
« kdy: 04. 10. 2011, 14:20:40 »
Dobrý den,
mám dotaz týkající se ubytovacích služeb a DPH. Jsme český plátce DPH, a přijali jsme ubytovací službu na Slovensku od slovenského plátce DPH.
Protože se jedná o ubytování, musí Slováci odvést daň, a na faktuře ze Slovenska je uvedena jejich DPH.
My účtujeme celkovou částku faktury do nákladů.
Můj dotaz se týká Přiznání k DPH...dělá se v takovém případě reverse charge doklad?
Na kterém řádku v přiznání se faktura uvádí (pokud vůbec na nějakém)?
Díky za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Přijetí ubytovací služby Slovensko a DPH
« Odpověď #1 kdy: 04. 10. 2011, 14:43:55 »
Reserve charge se neprovádí neboť místo uskutečnění zdanitelného plnění je dle § 10 na Slovensku (tj. nevztahuje se na to žádný z bodů uvedených v § 108)

Do daňového přiznání se takový doklad neuvádí.

Celá faktura včetně Slovenského DPH jde tak do nákladů.


P2010

  • Host
Re: Přijetí ubytovací služby Slovensko a DPH
« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2011, 20:27:05 »
Mam podobny dotaz, s tim rozdilem ze se jedna o neplatce DPH v CR, ktery prijal ubytovaci sluzbu ze zeme EU (od platce DPH). Znamenalo by to pro neho, ze se kvuli tomu musi stat platcem DPH ? A to i v pripade, ze si to nechce dat do nakladu, protoze je uplatnuje pausalem. Poskytovatel ubytovani to ovsem potrebuje vyfakturovat na konkretni subjekt.

Dekuji za odpoved.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Přijetí ubytovací služby Slovensko a DPH
« Odpověď #3 kdy: 04. 10. 2011, 22:54:57 »
Ne v takovém případě se plátcem nestává. Neboť nesplňuje ani § 94 odst. 8 ani odst. 9 zákona o daních z příjmů


 

Platby GoPay

reklama