reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Čerpání nemocenské - dluh na pojistném  (Přečteno 1822 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomas

  • Host
Čerpání nemocenské - dluh na pojistném
« kdy: 23. 09. 2011, 11:06:39 »
Zdravim Vas, jsem novacek OSVC a poprosil bych Vas o radu, stal jsem se necekane marodem min. na 5 tydnu, uz mam 3tydny zasebou. Dalsi fakt je ze dluzim 3 platby socialnimu (plativam asi 1800/m). Zajima mne jestli mam vubec narok na nejakou nahradu a jestli neni uz pozde pripadne jak to muj dluh ovlivni? Plus v kostce idealni postup. Dekuji moc zapomoc. Tomas

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Cerpani nemocenske - zpetne
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2011, 12:49:23 »
Dobrý den,


je otázkou, co myslíte pod pojmem placení sociálního pojištění. OSVČ platí povinně důchodové pojištění, ovšem nemocenské je dobrovolné. Jste-li účasten nemocenského pojištění a nemáte toto za 3 měsíce zaplaceno, obávám, se toho již mnoho nenaděláte.

V souladu s § 13 zákona o nemocenském pojištění zaniká pojištění prvním dnem kalendářního měsíce, za který nebylo ve stanovené lhůtě zaplaceno pojistné, nebo sice bylo zaplaceno v této lhůtě, avšak v nižší částce, než mělo být zaplaceno.

Z toho tedy vyplývá, že pokud jste byl nemocensky pojištěn, Vaše pojištění zaniklo a nenáleží Vám žádné nemocenské dávky. Navíc musíte (a to i v době nemoci trvající celý kalendářní měsíc) hradit důchodové a zdravotní pojištění (na rozdíl od nemocensky pojištěných OSVČ).

Dagmar Kučerová  :'(   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama