reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Účtovat DPH při odvozu zákazníka na Slovensko?  (Přečteno 2546 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Paška

• Host
Účtovat DPH při odvozu zákazníka na Slovensko?
« kdy: 29. 03. 2010, 09:35:06 »
Dobrý den,
mám koncesní listinu na "taxislužba" i na "mezinárodní smluvní přepravu osob". Název v uvozovkách je přesný ze ŽL.Povezu-li zákazníka např. do SK nebo Rakouska mám mu naučtovat DPH? Nebo se DPH neúčtuje pouze kdybych jel pro zákazníka na Slovensko a vezl ho po Slovensku nebo třeba ze Slovenska do Rakouska. Jsem občanem ČR a plátcem DPH. Sídlo podnikání Kyjov(ČR)

Ja jsi to mám vyložit...??? Po svém, že do ciziny to budou mít zákazníci bez DPH?

Zákon 235/2004 § 70 Osvobození přepravy osob
Přeprava osob a jejich zavazadel mezi jednotlivými členskými státy a dále mezi členskými státy a třetími zeměmi, včetně služeb přímo souvisejících s touto přepravou, je v tuzemsku osvobozena od daně s nárokem na odpočet daně. Za služby přímo související s touto přepravou osob se považují zejména služby zajištění přepravy osob jménem a na účet jiné osoby, prodej přepravních dokladů, vystavení dokladů, vytvoření rezervace a její změna a výměna přepravních dokladů. Tato přeprava je osvobozena, i když je prováděna osobami, které jsou registrovány k dani v jiném členském státě, nebo zahraniční osobou povinnou k dani. Zpáteční přeprava se považuje za samostatnou přepravu.

Děkuji MP

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama