reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jednorázový prodej bižuterie na stánku bez ŽL  (Přečteno 2044 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdenka Peterková

  • Host
Jednorázový prodej bižuterie na stánku bez ŽL
« kdy: 26. 07. 2011, 11:12:05 »
Nejsem majitelem živn.listu.Jak je to s jednorázovým prodejem ručně vyrobených šperků na stánku při oblastní slavnosti?Co musím splnit,kromě zaplacení poplatku obci?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Jednorázový prodej bižuterie na stánku bez ŽL
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2011, 11:44:38 »
Dobrý den,


jestliže jde skutečně o jednorázový (nikoliv pravidelně opakovaný) prodej, tak živnostenské oprávnění není třeba. Tato činnost nevykazuje znaky podnikání.


Pokud příjem z příležitostné činnosti (obrat, ne zisk) nepřesáhne za zdaňovací 20 000 korun, můžete využít osvobození dle § 10 zákona o daních z příjmů. V případě, že příjem dosáhne např. 20 001 korun, zdaníte celou částku.


Dagmar Kučerová  :)
 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama