reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vrácení přeplatku DPH - lhůty  (Přečteno 13678 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavla Pflegerová

• Host
Vrácení přeplatku DPH - lhůty
« kdy: 24. 07. 2011, 08:35:06 »
Dobrý den, nemohu nikde nalézt závaznou informaci ohledně lhlty pro vrácení přeplatku DPH, pokud je podáno elektronicky, měla by být lhlta zkrácena ze 30 na 15 dnů, ale není mijasné, od kdy tato době běží.
Např. pokud daňové přiznání bylo podáno elektronickou formou 4.7.200 - běží lhůta pro vrácení od této doby, nebo až po 25.7.2011, kdy končí termín pro podání ??
Děkuji, Pflegerová

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Vrácení přeplatku DPH - lhůty
« Odpověď #1 kdy: 08. 08. 2011, 17:33:31 »
Od lhůty pro podání ... tj. od 25. 7. 2011 :-)

Nemouš Hloupý

• Host
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2011, 14:21:50 »
Nicméně, lhůty (tedy konkrétní data odeslání) by mne opravdu zajímaly, pokud existují. Snažil jsem se je získat z místního FÚ, ale tam mne odkázali na nějakou vyhlášku (číslo nevím). Zároveň nevím, zda všechny platby odcházejí ve stejný den, nebo zda je každý FÚ posílá sólo, jak mu dovolí situace.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2011, 14:28:06 »
Všechny platby odcházejí těsně před uplynutím 30 denní lhůty. Stát neplatí nic dřív než musí.

Nemouš Hloupý

• Host
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2011, 09:06:01 »
To není pravda. Za poslední cca 3 roky přišlo DPH opravdu vždy do dvou týdnů po podání přiznání. Podotýkám, že to bylo vždy elektronické podání přiznání k DPH. Toto čtvrtletí zatím vrácené DPH nepřišlo.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2011, 11:10:09 »
Že by to bylo tím, že pokud je přiznání podáno elektronicky tak je lhůta 15 dnů místo 30 dnů?

Ale i tak to stát platí na konci oné lhůty.

Tomáš

• Host
« Odpověď #6 kdy: 27. 08. 2011, 10:14:00 »
Dobrý den, 25.7.2011 jsem odeslal elektronický formulář (EPO) 28.7.2011 byl doručen cílový úřad... do dnešního dne mi ale nadměrný odpočet nebyl vrácen (chodí složenkou). Máte někdo podobnou zkušenost? Díky

Platby GoPay

reklama