reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak na daňové přiznání u právnické osoby  (Přečteno 2975 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

TicháZ

• Host
Jak na daňové přiznání u právnické osoby
« kdy: 28. 03. 2010, 07:05:09 »
Zdravím všechny,tak už mám totál maglajs.
Do ř. 10 se uvádí částka dle výsledovky(musí s ní "sedět").Taky se tam uvádí částka před zdaněním,..no a jsem v koncích.copak tam napsati? Před uzavřením úč.knih,nebo až po předpisu daně za PO? no ale kde tu pak zase vyhodím..i když ona je danově uznatelná,takže vlastně nejspíš nikde.Ale když do DPPO před zdaněním,vyjede mi výsledovka jiná a pak dám předpis daně přez ID a změní se mi výsledovka i stav kon.stav účtů v rozvaze.Nebo se bude na daň dávat předpis 591/341 až do roku 2010,kdy se bude platit?to je spíše kravinka.
Toto je moje první DPPO, pro fyzický osoby to zvládám léta páně celkem v poho (nebyl problém dodnes).
Jo a ještě ten přepočet zaměstnanců: s.r.o. mělo jen 1 a ten nastoupil 1.12.2009, tož to asi prostě napíšu :1 , že? když mám osobní náklady,nemůžu dát 0,xxxx. DĚKUJI MOC

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: s.r.o. x DPPO ř.10 x Výkazy
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2010, 11:35:18 »
Co takhle si přečíst pokyny:
Na řádku 10 uvedou poplatníci daně z příjmů právnických osob výsledek hospodaření před zdaněním (zisk nebo ztráta), a to vždy bez vlivu Mezinárodních účetních standardů.

Tj. účty třídy 6 (bez účtu 699)
mínus
účty skupin 50 až 58 plus účty 596, 597 a 598

TicháZ

• Host
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2010, 12:55:37 »
Děkuju za odpověď. Já pokyny četla,a hledala podle pokynů i v zákoně dokolečka,dokola.jen jsem z toho byla dost zmatená protože mi to nevycházelo v návaznosti na výsledovku. Ale už to mám OK, hotové, vytištěné. Hezký den

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2010, 18:40:07 »
Dobrý den,

ohledně uvedení celkového průměrného přepočteného počtu zaměstnanců platí, že tento údaj se matematicky zaokrouhluje na celá čísla, tedy ve Vašem případě by vyšla zřejmě nula.

Hezký podvečer.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama