reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH u přepravních služeb po 1.1.2010  (Přečteno 2315 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana Kubelková

  • Host
DPH u přepravních služeb po 1.1.2010
« kdy: 26. 03. 2010, 14:03:25 »
Pekny den, prosim o potvrzeni/vyvraceni meho nazoru ohledne tuzemske prepravy zbozi po 1.1.2010. Jako tuzemsky platce DPH poskytuji prepravu zbozi v ramci Ceske republiky (zbozi neprekroci statni hranici)odberateli, platci DPH v Nizozemi. Domnivam se, ze v tomto pripade je misto plneni v tuzemsku a jsem povinna odvest DPH v CR. Byl by rozdil, pokud by prijemce sluzby, platce DPH v Nizozemi mel pridelene ceske DIC? Kdo by pote byl povinnen odvest DPH? Preprava by se stale uskutecnovala pouze v ramci CR. Dekuji za odpoved!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: DPH u přepravních služeb po 1.1.2010
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2010, 18:30:31 »
Místo uskutečnění u přepravy je dle § 9 odst. 1 ... tj. tam kde má na příjemce služby sídlo nebo místo podnikání ... tj. v Nizozemsku ... to znamená v ČR bez daně a přizná to Nizozemec ...

Pokud však poskytujete tuto službu její provozovně v ČR pak místo uskutečnění zdanitelného plnění je v ČR ... to znamená, že v ČR s daní ... :-)


 

Platby GoPay

reklama