reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Ukončení studia OSVČ  (Přečteno 2434 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

r.viktora

• Host
Ukončení studia OSVČ
« kdy: 08. 07. 2011, 20:39:11 »
Dobrý den,

Byl jsem studentem VŠ a současně OSVČ. Dne 26.5.2011 mi bylo ukončeno studium pro nesplnění studijních povinností. Dozvěděl jsem se to až po vyzvednutí doporučeného dopisu, který jsem si vyzvednul na poště dne 6.6.2011. Dne 7.6.2011 jsem tedy šel přerušit živnost k tomuto dni, poté zašel na úřad práce, kde jsem se chtěl zaevidovat. Paní na UP, po ukázání dopisu ze školy mi sdělila, že se proti rozhodnutí školy mohu odvolat do 30ti dnů, do té doby rozhodnutí nenabývá právní platnosti, a ať se tedy stavím po nabytí této platnosti znova.

Odvolal jsem se, avšak neuspěšně a rozhodnutí o přezkoumání mi doporučeně přišlo 24.6.2011.

Dne 28.6.2011 jsem opět navštívil UP, tak jak mi paní na UP sdělila nyní mne už zaevidovali s tím, že evidenci musím ohlásit na mou zdrav. poj. Tento týden jsem tam tedy zašel evidenci naUP ohlásit. Vše doposud proběho bez problému.

Po odchodu ze ZP mi volá paní ze ZP, že nevěděla, že jsem byl OSVČ a "že musím doplatit tedy 2 měsíce na pojistném." Odpověděl jsem ji, že mám přerušenou živnost od 7.6.2011, paní argumentovala tím, že již nejsem student právě už od toho 26.5.2011, a že jsem si to tedy v této době uhradit již sám. Když jsem se ji zmínil o odvolacích lhůtách (30 dnů) a tím pádem nabytí právní platnosti, tak znejistěla a řekla mi ať ji donesu potrvzeni o studiu do kdy jsem byl studentem.

Potvrzení ještě nemám, ale zdá se mi, že škola mi napíše datum jen do toho 26.5.2011 i přes nabytí pravní moci až po doporučení dopisu o přezkoumání mého odvolaní. Toto ale nevím určitě a chtěl bych se Vás na toto zeptat. Chtěl bych se taky zeptat, jestli podle zákona mám tedy doplácet pojištění za 2 měsíce podle výše uvedených okolností, což by mi přišlo jako nesmysl. Možná došlo k nedorozumění v komunikaci po telefonu, v což doufám.

Pro shrnutí:

- 26.5. ukončené studium (30 dnů odvol. lhůta - využita)
- 7.6.  přerušení živnosti
- 24.6 vyrozumění o přezkoumání odvolání
- 28.6 UP
- 5.7. ZP

Děkuji za odpověď

R. Viktora

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama