reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Je lepší pro e-shop založit eseróčko?  (Přečteno 4594 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tereza Velkoborská

• Host
Je lepší pro e-shop založit eseróčko?
« kdy: 24. 03. 2010, 01:04:13 »
Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené a v rámci přivýdělku bych si ráda založila e-shop. Bylo mi doporučeno založit společnost s ručením omezeným. Zajímá mě, zda mohu na rodičovské dovolené s.r.o. založit (vystupovat jako jednatel), zda mohu tuto činost provozovat jako vedlejší - stejně jako OSVČ a zda to ovlivní výši rodičovského příspěvku. Jsem zaměstnána a zaměstnavatel mi poskytl rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte. Budu jako jednatel společnosti odvádět sociální a zdravotní pojištění nebo na rodičovské dovolené za mě tato pojištění hradí stát. Může být společnost s ručením omezeným neplátcem DPH?
Děkuji mnohokrát za odpověď a omlouvám se za takto laicky kladené otázky.

Reklama

• Stálý člen

reklama

jezevec

• Host
Re: Rodičovská dovolená a s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2010, 02:56:16 »
seriozní odpověď na vaši otázku by zabrala několik set stran.
v každém případě, na "přivýdělek při  mateřské" doporučuji dohodnout se s někým známým, že pro něj budete za provizi pracovat na DPČ, a administraci vůbec neřešit.

Platby GoPay

reklama