reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Hlídání dětí jako podnikání  (Přečteno 8752 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

4image

  • Host
Hlídání dětí jako podnikání
« kdy: 22. 06. 2011, 18:37:02 »
Dobrý den, v našem městě zoufale chybí školky. Uvažuji o rozšíření podnikání o "mimoškolní činnost" a "péči o dítě do 3 let" - jsem způsobilá. Jsou upraveny , popsány někde, co všechno musím zajistit, kolik místa musí dítě mít, jestli musí mít místo na spinkání, ikdyž nebude zůstávat déle, jak 5 hodin.... Prosím poraďte mi. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



tomas.dlask

  • Host
Re: Hlídání dětí jako podnikání
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2011, 14:14:49 »
Dobrý den,

oslovili jsme Krajský živnostenský úřad Jihomoravského kraje, čekáme na vyjádření.

Pěkný den


tomas.dlask

  • Host
Re: Hlídání dětí jako podnikání
« Odpověď #2 kdy: 29. 06. 2011, 06:32:59 »
Dobrý den, zde je odpověď:

Danou problematiku upravuje vyhláška č. 410/2005 Sb., o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých, včetně jejích příloh. V § 1 odst. 1 citované vyhlášky je mimo jiné uvedeno: Tato vyhláška se vztahuje i na provozování živnosti péče o dítě do 3 let věku v denním režimu a živnosti mimoškolní výchova a vzdělávání, je-li živnost provozována v provozovně (dále jen „provozovny pro výchovu a vzdělávání“). Vyhláška upravuje např. prostorové podmínky, ubytování, zásobování vodou, provozní podmínky, úklid a výměnu lůžkovin atd. Ve vazbě na dotaz poukazujeme rovněž na výklad pojmů „krátkodobý pobyt…“ a „dlouhodobý pobyt…“ v § 2 citovaného právního předpisu. Vzhledem k tomu, že tazatelka píše, že je odborně způsobilá k tomu, aby vykonávala, resp. rozšířila si své živnostenské podnikání o „mimoškolní činnost“ a „péči o dítě do 3 let“, resp. o živnost vázanou s předmětem podnikání „Péče o dítě do tří let věku v denním režimu“ a živnost volnou s předmětem podnikání Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, obor činnosti 72 „Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti, nebudeme se věnovat požadované odborné způsobilosti a ani obsahové náplni těchto živností, neboť toto je tazatelce pravděpodobně známo.

Pouze pro úplnost uvádíme, že u předmětné živnosti vázané odbornou způsobilost upravuje Příloha č. 2 k živnostenskému zákonu (zákon č. 455/1991 Sb.) a její obsahovou náplň pak Příloha č. 2 k nařízení vlády č. 278/2008 Sb. U výše uvedené živnosti volné, oboru činnosti 72 musí podnikatel, resp. budoucí podnikatel, splňovat pouze všeobecné podmínky provozování živnosti (§ 6 živnostenského zákona), odborná způsobilost se nevyžaduje. Obsahové náplně jednotlivých oborů činnosti živnosti volné jsou uvedeny v Příloze č. 4 k nařízení vlády č. 278/2008 Sb.

Pěkný den

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama