reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH -překročení obratu  (Přečteno 4913 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Host
DPH -překročení obratu
« kdy: 23. 03. 2010, 22:14:03 »
Dobrý večer,mohl by mi prosím někdo vysvětlit u zákona o DPH, §6 - Obratem se rozumí souhrn úplat bez daně včetně dotace k ceně. Co je míněno tou dotací? U tržeb z restaurace u neplátce počítám do obratu celkové tržby nebo jsem snad měla odečíst pomyslné DPH mínus 20 % když bez daně a pak přičíst nějakou dotaci? Už z toho blbnu.
Děkuji za odpověď.
Jana

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: DPH -překročení obratu
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2010, 07:32:48 »
Dotace = sleva z ceny

Obrat jsou všechny tržby za běžný provoz (nikoliv tržby z prodeje dlouhodobého majetku), které jsou předmětem DPH a místo uskutečnění je v ČR (takže tam nepatří třeba smluvní pokuty).

Jana

• Host
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2010, 10:12:56 »
Děkuji, tak dotace mi je už jasná, ale ještě ten obrat bez daně. Když ještě nejsem plátce, dle zrcadel v restauraci nasčítám tržby 1.000.000,-, tak je toto číslo pro mě směrodatné a stávám se plátcem nebo odečtu DPH, vyjde základ daně 800.000,- (obrat bez daně) a ještě plátcem být nemusím?
Ještě jednu díky.
Jana

Redakční tip

• Stálý člen

kh

• Host
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2010, 11:49:18 »
od trzeb 1 mil jako neplatce neodecitate pomyslnou dan

Platby GoPay

reklama