reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pořízení vozidla  (Přečteno 1605 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luboš Šťastný

• Host
Pořízení vozidla
« kdy: 17. 06. 2011, 10:49:28 »
Dobrý den.
Prosím o informaci ke způsobu pořízení osobního auta pro OSVČ. Jsem začínající OSVČ a mám v plánu pořízení ojetého vozidla. Jelikož se nechci zatím zadlužovat, chci využít možnosti částečně nákup realizovat z firemních peněz, které již mám k dispozici na firemním účtu a částečně použít finance rodinné (půjčka od manželky). Částka bude v objemu kolem 120.000,- Kč a dílem 50/50. Otázka tedy zní, jestli je vhodné nebo případně nutné auto registrovat při nákupu na firmu nebo ho mám nechat raději zapsat na FO. Další otázka potom je, jakým způsobem potom evidovat pořízení vozidla nebo finanční transakci v účetnictví firmy. Děkuji za pomoc a přeji pěkný den. Šťastný Luboš.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama