reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak si zvolit společenské podíly v s.r.o.?  (Přečteno 5096 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

LibiSenuj

• Host
Jak si zvolit společenské podíly v s.r.o.?
« kdy: 25. 04. 2011, 20:56:41 »
Zdravím vespolek,

podle čeho si má vlastně člověk zvolit podíl v s.r.o.?

A) Jdu-li s někým do podnikání 50/50, nevytváří to pak patovou situaci, když se jeden ze společníků "zblázní" a začne v podnikání dělat psí kusy, se kterými jsme původně do podnikání nešli? Co mi pak zbyde, kromě očí pro pláč? Podíl 50/50 neumožńuje rozhodnout. Jsem pak v takové situaci prakticky bezmocný a původně skvělý společník si může začít ve firmě dělat co chce a já u toho budu divák?

B) Jdu-li do podnikání s dvěma partnery a já jsem původcem podnikatelského záměru, je mi vůbec k něčemu mít třeba podíl 50% pro sebe 25% a 25% pro dva kolegy? Opět - nadělám něco, když se proti mně "spiknou" až se začne příliš dařit?

Strýc mi říkával: Na podnikání je jeden málo a dva jsou moc.

Co si o tom myslíte?

Moc děkuji za Vaše názory....
Libi

Reklama

• Stálý člen

reklama

LibiSenuj

• Host
Re: Jak si zvolit společenské podíly v s.r.o.?
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2011, 11:50:30 »
jéé, díky moc!! tolik názorů a rad jsem ani nečekal...

jezevec

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 04. 2011, 13:12:23 »
odpověděl jste si ovšem sám.
1) na podnikání nejsou dva moc, ale rozhodovat musí jen jeden.
2) jakákoliv koncepce, kdy nikdo nemá 51%, je latentně patová - vhodnější jsou tedy koncepce 51-49, 20-20-60
obecně, pokud je nositel nápadu odlišný od investora, je jednodušší dělit vlastnictví podílů jinak, než smlouvu která stanoví rozhodovací pravomoce, a jinak než smlouvu rozhodující rozdělení výnosů. například 100% vlastník obchodního podílu, a tichý společník s dobře formulovanou smlouvou.

Redakční tip

• Stálý člen

LoboTom

• Host
« Odpověď #3 kdy: 30. 04. 2011, 23:19:33 »
Pak nezbývá než sií položit otázku, proč chceš s někým podnikat? Napiš si smlouvu "o tichém společenství" a máš vyřešený kapitál. Já bych asi nešel do podniku s někým o kom hned ze začátku pochobyji

Platby GoPay

reklama