reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Reklama na webu  (Přečteno 5210 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

reklama

• Host
Reklama na webu
« kdy: 28. 04. 2011, 13:05:33 »
Mám webové stránky, dole mám reklamní proužek (ne můj, ten mi tam vkládá hosting a je to i v podmínkách hostingu, že reklamí proužek být na webu musí)
Teď mě nějaký vůl vyhrožuje že mě udá na policii, živnostenský úřad, finanční úřad, že tou reklamou si nelegálně vydělávám (na reklamu na webu musíte mít živnosťák), což není pravda.
Úřednice na finančáku asi nebude Iťák, a nezná podmínky freewebhostingů a těžko ji asi budu vysvětlovat., že žádný afinite na webu nemám, které by vkládalo reklamu a to že občas vyskočí nějaké okno není problém moji stránky, ale nastavením serveru freewebhostingu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Reklama na webu
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2011, 17:15:15 »
Pokud dojde na udání, tak prostě řeknete, že žádné příjmy z tohoto titulu nemáte a finančák udělá nejjednodušší věc, zeptá se na to provozovatele toho serveru a ten potvrdí, že vám nic neplatí. Zase bych se toho tak nebál a klidně řekl, ať mě udat jde. Finančák nic nedoměří na základě doměnky jedné úřednice, musí ten příjem dokázat.

reklama

• Host
Reklama na webu - živnost
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2011, 19:47:28 »

Který zákon říká, že na reklamu na webu (affinite programy) je potřeba živnost?Jak je to přesně definováno v zákoně?

Když mi web vydělá do 500, a živnost stojí měsíčně 2000, není to trochu nerentabilní? Proč s tím poslanci něco neudělají, aby si šlo přivydělat a zároveň člověk nemusel být podnikatel?

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Reklama na webu - živnost
« Odpověď #3 kdy: 29. 04. 2011, 08:55:11 »
§ 2 živnostenského zákona: Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem.

Celou tuto definici reklama na webu splňuje:
a) je tam soustavně
b) příjmy z reklamy jdou vám
c) máte za to vlastní odpovědnost (i když v tomto případě skoro žádná není)
d) a děláte to za účelem dosažení zisku

Jinak kde jste prosím pěkně našel, že živnost stojí 2000 Kč měsíčně? Respektive vy jiné příjmy než z této reklamy nemáte? A pokud nemáte tak nejste student či důchodce? A pokud nejste tak z čeho žijete?

reklama

• Host
Reklama na webu - živnost 2
« Odpověď #4 kdy: 29. 04. 2011, 11:29:31 »
Bohužel nastavení fora mi nedává jinou možnost jak reagovat aniž bych se musel registrovat

Že živnost stojí 2 000 myslím pravidelné odvody na sociální a zdravotní pojištění.

Mám invalidní důchod a žádnou reklamu nemám.

Jen jsem navrhl, že by v tomto případě mohli poslanci udělat výjímku. Protože kvůli drobné reklamě, která rozpočet příliš nevylepší si zřiřovat živnost se mi zda jako blbý nápad. Když mi reklama vydělá ani 500 kč tak budu každý měsíc platit 2 litry (sociální a zdravotní) tak to prodělám a jiná možnost jak mít reklamu legálně není. Úplně by stačilo, kdyby v zákoně byla vyjímka, že pokud činnost podnikatele vydělá do částky odpovídající platbě sociálního a zdravotního pojištění živnost by zřiřovat nemusela a v daňovém přiznání by na to byla nějaká kolonka jiné příjmy.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Reklama na webu - živnost 2
« Odpověď #5 kdy: 29. 04. 2011, 13:59:17 »
Pokud máte invalidní důchod, tak sociální a zdravotní platíte jen ze svého reálného zisku. A při tak malém zisku platíte jen zdravotní pojištění (sociální pojištění se platí jen od zisku 59 tis. Kč za rok).

Takže ze své reklamy zaplatíte pouze 6,75 % ze zisku. Pokud budete mít paušál (který je 60 % příjmů), tak z 500 Kč máte zisk 200 Kč a z toho zisku zaplatíte 13,50 Kč na zdravotním pojištění.

Ona tam totiž výjimka je (pro všechny kdo mají vedlejší činnost - což jsou zaměstnanci, invalidé, důchodci, studenti). Takže co vám teď brání zřídit si živnostenský list, když peníze ot nejsou?

Platby GoPay

reklama