reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Videa a fotky na internetu  (Přečteno 2172 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zveřejňování videa

  • Host
Videa a fotky na internetu
« kdy: 19. 04. 2011, 13:01:18 »
Dobrý den, můžu zveřejňovat na internetu videa a fotky, které natáčím a fotím na veřejném prostranství?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamatomas.dlask

  • Host
Re: Videa a fotky na internetu
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2011, 07:01:02 »
Dobrý den,

Fotografie a obecně obrazové záznamy fyzické osoby obsahují biometrické prvky a jiné charakteristiky osoby. Například z portrétní fotografie lze snadno zjistit rasový nebo etnický původ; ze stylu oblečení lze zase dovodit příslušnost k určitému hnutí, náboženství. Tyto skutečnosti spadají do definice citlivých údajů ve smyslu § 4 písm. b) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, proto může být nosič informací (fotografie event. audiovizuální záznam) zdrojem pro zpracování citlivých údajů.

Jsou-li informace z fotografie event. audiovizuálního záznamu (např. monitorování prostoru kamerovým systémem se záznamem) použity pro pouhé rozlišení podoby fyzické osoby ve srovnání s jinými osobami a takové informace nejsou dále zpracovávány, nelze hovořit o zpracování citlivých údajů.
Dochází-li ovšem ke zpracování (tj. k systematickým operacím jako například shromažďování, upravování, zveřejňování, uchovávání) citlivých údajů na základě informací na fotografii nebo na záznamu uložených, je nutný výslovný souhlas dotčené osoby.

Zákon zároveň upravuje výjimky, kdy se výslovný souhlas nevyžaduje. Například je-li to nezbytné v zájmu zachování života nebo zdraví dotčené/jiné osoby nebo pro účely trestního řízení (odhalování trestné činnosti, stíhání trestných činů, pátrání po osobách.)

Hezký den


 

Platby GoPay

reklama