reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zájezd podle zákona č.159 / 1999 Sb.  (Přečteno 2372 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Host
Zájezd podle zákona č.159 / 1999 Sb.
« kdy: 13. 04. 2011, 09:47:59 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud zprostředkuji proklienta níže uvedený program, jedná se o zájezd podle zákona č.159/1999 Sb.?
  • pondělí - transfer z letiště do hotelu ( ca. 1h. )
  • úterý - lístky do divadla + transfer z hotelu do divadla  zpět. ( ca. 2h. )
  • čtvrtek - výlet do Kutné Hory ( tedy zajistím průvodce a dopravu ca. 6h. )
  • pátek – transfer z hotelu na letiště. ( ca. 1h. )
Ubytování nezprostředkuji, stravování také ne. Já osobně bych tuto, i když kombinaci vícero služeb, za zájezd nepovažovala, protože:
  • transfer nekombinuji s ubytováním
  • u výletu nebo u lístků do divadla sice kombinuji dopravu s průvodcem nebo divadlem ale tato kombinace nepřesáhne nikdy 24 h.
  • klient mi sice zaplatí celkovou zálohu ale zbytek doplatí jednotlivým dodavatelům. Účtenky budou tedy vystaveny sice jednomu klientovi ale vícero subjekty. Já vystavím doklad na zálohu a ostatní dodavatelé nadoplatky.
  • klienta budu předem informovat, že se z mé strany jedná jen o zprostředkování služby. Na voucherech bude mít klient i kontakty na jednotlivé dodavatele.
Je má úvaha, že se v tomto případě, z výše uvedených důvodů, o zájezd nejedná, správná? Předem děkuji za odpověď.
Jana

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama