reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dohoda o provedení práce  (Přečteno 2644 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Éliarosa Zlámalová

• Host
Dohoda o provedení práce
« kdy: 11. 04. 2011, 13:42:22 »
Dobrý den,
začínám podnikat, rozjíždím svou módní značku, nedávno jsem si zřídila živnostenský list, ale nějaké administrativní záležitosti vůbec nechápu...

Chtěla bych si najmout někoho na šití, na dohodu o provedení práce. Co jsem vykoumala z Internetu, je to max. do 150 hodin na rok, je třeba písemná smlouva, a budu odvádět 15% daň jejího platu. Mám k tomu pár otázek.

Za prvé, do 150ti hodin je to na jednu osobu, ano? Kdybych měla dvě švadleny, tak každá může vykonat max. 150 hodin? Čili celkem 300 hodin práce? Nebo se pletu?

Za druhé, z jejich výdělku mám odvádět 15% daň. Jak se to dělá? To zajdu na finanční úřad, poté co s nimi uzavřu smlouvu? A jak často musím daň odvádět, jednou za měsíc, jedou za rok, nebo pokaždé co jí dám výplatu?

Moc děkuji za rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: 24. 06. 2011, 18:22:46 »
Dobrý den,

dohoda o provedení práce vždy max. 150 hodin pro každého zaměstnance u stejného zaměstnavatele.

Záleží, zda zaměstnanec podepíše Prohlášení k dani. Podle toho se odvádí zálohová nebo srážková daň. K těmto daním je třeba se na FÚ zaregistrovat.

Zálohová daň se odvádí nejpozději do 20. dne následujícího kalendářního měsíce (mzda za duben, odvod nejpozději 20. května). Srážková daň se odvádí stejně jako daň zálohová finančnímu úřadu, ovšem na samostatný účet. Sraženou daň je nutné odvést nejpozději do konce měsíce následujícího po měsíci, v jehož průběhu byla sražena.

Dagmar Kučerová  :)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama