reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příspěvek na životní pojištění a zúčtování  (Přečteno 4070 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

tois

  • Host
Příspěvek na životní pojištění a zúčtování
« kdy: 18. 03. 2010, 12:44:24 »
Pokud jako zaměstnavatel připívám zaměstnanci na soukromé životní pojištění částkou 2000 kč/měs (24.000 kč/rok), což je osvobozeno od sp, zp a daně.. započítává se tato částka do limitu nezdanitelných částí daně, odečitatelné položky.. nebo pokud přinese potvrzení z jiného pojištění, které si platí sám např. na 6000 Kč uplatním jen to?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Martina

  • Host
Re: Příspěvek na životní pojištění a zúčtování
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2010, 21:32:32 »
Dobrý den,mohu do odečitatelné položky na živ. pojištění zahrnout i pojistku vyživované manželky? Moc děkuji..


Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Příspěvek na životní pojištění a zúčtování
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2010, 21:38:00 »
Dobrý den,

je v zásadě vždy nutné odlišovat pojistné na soukromé životní pojištění, které hradí zaměstnavatel za své zaměstnance, a částky, které poukazuje sám zaměstnanec na své životní pojištění. Tyto dvě skupiny jsou relativně samostatné, tj. částky zaplacené zaměstnavatelem se do posouzení výše nezdanitelné částky nezapočítávají. Pokud tedy přispíváte na soukromé životní pojištění svého zaměstnance, který Vám poté přinese potvrzení o jím zaplacených částkách na jiné, popř. i na stejné pojištění, můžete mu je v rámci ročního zúčtování uplatnit. V případě, že o roční zúčtování nepožádal, může si je zaměstnanec uplatnit ve svém daňovém přiznání.

Jinak bohužel pojistné zaplacené na soukromé životní pojištění vyživované manželky uplatnit nelze, což plyne ze slov "lze odečíst poplatníkem zaplacené pojistné ve zdaňovacím období na jeho soukromé životní pojištění" uvedených v ustanovení § 15 odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama