reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Co vše patří do vyměřovacího základu pro SZ a ZP  (Přečteno 4999 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Patricie

  • Host
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda penále a dodatečně vyměřená daň z příjmu vstupuje do vyměřovacího základu pro přehledy SZ a ZP??? A ještě měsíční platby za SZ a ZP? Když si vyjedu výsledovku za rok 2009 tak mám hosp.zisk ve výši 991 tisíc včetně "nákladové položky" účtu 526,545 a 595. Tyto částky "vyjmu" a dám do tabulky E - příjmy zvyšující podle §7? Jde o sdružení FO, účtují v PÚ. Dole připojuji jednu z odpovědí a nejsem z ní "moudrá". :-[ Děkuji předem za pomoc.

>>==Dostali jsme penále a dodaňovali jsme něco....bylo
>>to docela za dost peněz :-( Tyto částky mi snižují
>>rozdíl mezi příjmy a vydaji.==>>Jste si tím jistá ?
>Vím,zřejmě jsem se "blbě" vyjádřila...to se omlouvám.
>Penále a dodatečně vyměřená daň mi snižuje
>výdaje=zvyšuje příjmy.....takhle už by to bylo lepší? A tak to
>vstupuje do SZ a ZP? Děkuji
*********************************************
Znovu a ještě lépe!
==>Penále a dodatečně vyměřená daň mi snižuje
>výdaje=zvyšuje příjmy.....== určitě ne, nemá to s "daňovými" příjmy a výdaji nic společného (nejedná-li se o siln. daň nebo daň z nemov.-dodaňovali jsme něco....) a proto to také nemá nic společného s Přehledy SP a ZP

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Co vše patří do vyměřovacího základu pro SZ a ZP
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2010, 08:50:24 »
Dobrý den,
nejprve se pokusím reformulovat Vaše zadání a prosím o kontrolu, zda to odpovídá Vaší situaci.
Předpokládám, že vedete účetnictví (nikoliv daňovou evidenci) a byla Vám vyměřena sankce (penále či úrok z prodlení) ze strany správce daně. Vedle toho Vám byla dodatečně vyměřena daň z příjmů. Částku dodatečně vyměřené daně jste zaúčtovala na účet 595 a sankce od FÚ na účet 545. Dále máte v účetních nákladech platbu pojistného za sebe (jako podnikatele) na účtu 526.
Lze vyvodit, že všechny tyto položky budou pouze účetními náklady snižujícími výsledek hospodaření, přitom je nebude možné považovat zároveň za náklady daňové. Položky budete muset vyloučet v příloze č. 1 k přiznání k DPFO v oddílu E.
S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama