reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Co vše lze dát do nákladů?  (Přečteno 17145 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bára Tichá

• Host
Co vše lze dát do nákladů?
« kdy: 16. 03. 2010, 10:04:07 »
Dobrý den,
prosím o radu, co vše lze dát do nákladů - když se zabývám např. tvorbou grafiky, můžu do nákladů dávat věci jako tonery do tiskárny, kterou nemám vedenou v účetnictví, ale tisknu na ní? Nebo třeba knihy o účetnictví? A jak je to s fakturama za mobilní telefon, který nemám vedený v podnikání, ale používám ho na pracovní hovory?
Moc díky za reakce.

Reklama

• Stálý člen

reklama

akfilipek

• Host
Re: Co vše lze dát do nákladů?
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2010, 13:06:10 »
Mám zkušenosti s daňovou evidencí,tiskárnu by jste si měla zahrnout do majetku firmy,pokud ji máte již dlouho a nemáte na ni doklad,můžete ji zahrnout do drobného majetku a nedávat jako daňově uznatelný výdaj.To samé s mobilem.Pak si můžete odepisovat věci související s tiskárnou a mobilem.

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2010, 08:53:06 »
Dobrý den,
ještě připojuji možnost, abyste zvážila, zda by nebylo vhodné uplatnit výdaje procentem z příjmů - tzv. výdajový paušál. U příjmů ze služeb to často bývá výhodnější.
S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Redakční tip

• Stálý člen

Bára Tichá

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2010, 09:06:11 »
Ještě dodám, že jsem na rodičovské dovolené a příjem z ŽL je pro mě vedlejší. Děkuji všem za odpovědi.

akfilipek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2010, 11:20:08 »
Na to,co lze uplatnit jako daňově uznatelné výdaje, nemá vliv jestli je činost hlavní nebo vedlejší.
Propočtěte si jestli by opravdu nebylo výhodnější uplatňovat výdaje % z příjmů,jak radí pan Molín.Pak nemusíte přemýšlet a dokazovat co do výdajů patří a co ne.Pokud máte daňovou evidenci a nejste plátce DPH,vedete pak jen příjmy a závazky a pohledávky.Výdaje vypočtete % z příjmů.

Reklama

• Stálý člen

reklama

carrbi

• Host
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2010, 14:21:15 »
Dobrý den, nechci zakládat nové téma. Zajímá mne takřka totéž...
Zřizuji si živnost na prodej bude to pro mne vedlejší činnost, hlavní je studium na Vš.
Chci se zeptat, co vše je možné zahrnout do nákladů(např. oblečení - boty, ponožky, rukavice, bunda/mobil - paušál, pořízení nového mobilu/auto - benzín, pneu, stěrače/grogeri - mýdlo, ručníky/ fotoaparát - je možné si odečíst i foťák).

Děkuji za odpovědi.
Petra

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03. 09. 2010, 22:35:51 »
Do nákladů je možné si dát vše co bych si bez podnikání nekoupil ... je to velmi individuální ... například automechanik si do nákladů montérky dát může ... podobní prodejce si ovšem oblek dát nemůže protože je to náklad na reprezentaci ... :-)

Honza

• Host
Re:Co vše lze dát do nákladů?
« Odpověď #7 kdy: 07. 12. 2011, 03:38:38 »
Dobré ráno, zmiňujte  se tu o procentech z příjmu. To znamená, že když mám příjem opravdu nízký tak zaplatím státu málo? Nebo do konce , když jsem v mínusu, tak nezaplatím nic?

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Co vše lze dát do nákladů?
« Odpověď #8 kdy: 07. 12. 2011, 19:36:29 »
Procentem příjmů nejste v mínusu nikdy.

Procento příjmů se rozumí stanovení nákladů. U živnostníků je to 60 % z příjmů. Tj. pokud máte příjmy 10 000 Kč pak výdaje jsou 6 000 Kč a základ daně pak 4 000 Kč.

V mínusu můžete být jedině tak, že stanovíte náklady skutečně (ne pomocí procenta příjmů).

A samozřejmě platí (alespoň v daních), že čím menší máte zisk tím méně platíte na daní. U sociální a zdravotního to tak být nemusí (hlavně díky povinnému minimálnímu odvodu při podnikání jako hlavní činnosti).

Platby GoPay

reklama