reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Právnická osoba jednatelem?  (Přečteno 3590 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip

  • Host
Právnická osoba jednatelem?
« kdy: 17. 03. 2011, 22:52:16 »
Dobrý den, zajímá mě, zda-li teoreticky může právnická osoba vykonávat funkci jednatele jiné společnsoti...Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Právnická osoba jednatelem?
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2011, 06:15:04 »
Dobrý den,


jedna osoba teoreticky může být jednatelem více společností, ovšem v souladu s § 136 obchodního zákoníku platí zákaz konkurence:

Nevyplývají-li ze společenské smlouvy nebo stanov další omezení, jednatel nesmí
a) podnikat v oboru stejném nebo obdobném oboru podnikání společnosti ani vstupovat se společností do obchodních vztahů,
b) zprostředkovávat nebo obstarávat pro jiné osoby obchody společnosti,
c) účastnit se na podnikání jiné společnosti jako společník s neomezeným ručením nebo jako ovládající osoba jiné osoby se stejným nebo podobným předmětem podnikání, a
d) vykonávat činnost jako statutární orgán nebo člen statutárního nebo jiného orgánu jiné právnické osoby se stejným nebo s obdobným předmětem podnikání, ledaže jde o koncern.



Dagmar Kučerová  ???
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama