reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak na slevy na děti a manželku  (Přečteno 5154 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ludmila

• Host
Jak na slevy na děti a manželku
« kdy: 15. 03. 2010, 21:59:16 »
Dobrý den, mám dva dotazy:
Manžel byl 01-06/2009 zaměstnán, uplatňoval slevy na děti. Pak byl 07-09/2009 (3 měsíce) na úradě práce jako nezaměstaný a nakonec od 10/2009 pracoval jako OSVČ. Já jsem pobírala od začátku roku peněžitou pomoc v mateřství, v červenci (07/2009) jsem pracovala na DPP. A teď ty dotazy:
1. počítá se peněžitá pomoc v mateřství jako příjem manželky, resp. může si mě manžel odepsat z daní, když odměna z DPP nebyla vyšší než 68.000 (s PPM by to bylo víc než 68.000)?
2. V období 01-06/2009 si manžel uplatňoval slevy na děti, pak za měsíc 07 jsem si je uplatnila já. Může si je pak zase uplatnit manžel (zřejmě za období 10-12/2009, předpokládám, že za měsíce 08-09/2009 kdy byl evidován na ÚP si je uplatňovat nemůže)

Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Slevy na děti a manželku
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2010, 06:48:55 »
1. mateřská se počítá do příjmů manželky
2. daňový bonus na dítě si může uplatnit ten z vás kdo měl zdanitelný příjem alespoň 6x minimální mzdu ... což mi z vašeho vyprávění moc nepřijde, takže bych to viděl, že si ho celý bude muset uplatnit manžel ...

Ludmila

• Host
« Odpověď #2 kdy: 16. 03. 2010, 08:57:01 »
Děkuji za odpověď.

Jestli tomu tedy rozumím správně, tak manžel může uplatnit slevu na děti za 12 měsíců, i když byl 3 měsíce nezaměstnaný a pobíral dávky od ÚP?

A já musím doplatit, co jsem si na děti odečetla, protože jsem pracovala na DPP jen 1 měsíc (prostě práce pak nebylo tolik, kolik jsem předpokládala), a nepřekročila jsem 6x minimální mzdu...

Ještě jednou děkuji.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. 03. 2010, 16:53:50 »
No prostě uděláte daňové přiznání a výslednou daň porovnáte se zálohami (bonusy) vyplacenými zaměstnavateli ... :-)

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
« Odpověď #4 kdy: 17. 03. 2010, 08:40:56 »
Dobrý den,

podívejte se ještě prosím, zda jste skutečně pobírala peněžitou pomoc v mateřství či již to nebyl rodičovský příspěvek. Ten by se totiž do rozhodného příjmu pro uplatnění slevy na dani na partnera nezahrnoval a manžel by mohl slevu na dani uplatnit.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama